Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Pan Kejk - spektakl gościnny

teatr dla dzieci
kasy:
58 341-94-83, 601-628-377
wystawia:
Miejski Teatr Miniatura
czas trwania:
30 min.
Pan Kejk
Pracownia Tańca PRYZMAT/Katarzyna Grabińska

premiera: 3 czerwca 2018 roku, Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie


Spektakl skierowany do publiczności w wieku 8+.

Pan Kejk* - to opowieść o odkrywaniu komiksowego świata pełnego absurdów i groteski, bezcelowości celowych działań, nierzeczywistości rzeczywistych sytuacji, lenistwa pracowitych i słabości silnych. Razem z tytułowym Panem Kejkiem podróżujemy z Kejkolandii do Popolandii, gdzie główny bohater, niczym w komiksowych okienkach, przegląda kolejne sceny z codziennego życia mieszkańców.

Spektakl zbudowany jest wokół spontanicznie wykreowanych kompozycji. Warstwa wizualna, barwne kostiumy i prostota formy nawiązują do surrealizmu, popartu i tradycyjnego komiksu. Tancerze prowokują, podsuwają obrazy, a resztę pomaga odczytać nieograniczona wyobraźnia, którą widzowie mogą uruchomić od pierwszych minut spektaklu.

z ang. pancake* - naleśnik

Koncepcja i choreografia: Katarzyna Grabińska
Wykonanie: Pracownia Tańca Pryzmat: Julia Drygas, Anna Janczarek, Kamila Olszewska, Katarzyna Rutkowska, Monika Parafiniuk, Alicja Wilczewska

Konsultacje reżyserskie: Tomasz Czaplarski
VJ Tonda Kinoko
Kostiumy: Ada Jędrych
Produkcja: Fundacja Tańca i Sztuk ARToffNIA

-----

Pracownia Tańca PRYZMAT - zespół Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA z Olsztyna, którego opiekunem artystycznym i choreografem jest Katarzyna Grabińska. Zespół wraz z fundacją realizują autorskie spektakle, projekty interdyscyplinarne, spotkania środowiska sztuki tanecznej, prowadząc stałą działalność repertuarową oraz działalność edukacyjną dzieci, młodzieży i dorosłych. Spektakle zespołu oparte są środkach teatru tańca. Fundacja jest w trakcie realizacji projektu "OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA. PROLOG", którego celem jest stworzenie stałego, zawodowego zespołu teatru tańca w Olsztynie (w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego).

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery