Pamiętamy o Agnieszce Osieckiej

Finaliści ubiegłorocznego konkursu na interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej - "Pamiętajmy o Osieckiej".
Finaliści ubiegłorocznego konkursu na interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej - "Pamiętajmy o Osieckiej". mat. prasowe
Agnieszka Osiecka
Agnieszka Osiecka mat. prasowe

Teksty Agnieszki Osieckiej znają chyba wszyscy - śpiewają je młodzi i starzy, nawet jeśli nie zdają sobie sprawy z tego, kto jest ich autorem. Estradowe wykonania jej tekstów przyniosły sławę m.in. Maryli Rodowicz. W dniach 12-16 sierpnia w hołdzie dla wybitnej autorki tekstów piosenek, które wychowały kilka pokoleń Polaków, odbędzie się X edycja konkursu na interpretacji jej piosenek pt. "Pamiętajmy o Osieckiej".Kto z nas nie zna utworów "A ja wolę moją mamę", "Ballada o pancernych", "Małgośka", czy "Niech żyje bal"? To ledwie kropla w morzu twórczości jednej z najwybitniejszych polskich artystek - Agnieszki Osieckiej. Teatr Atelier w Sopocie, z którym związana była pod koniec życia i dla którego pisała ostatnie swoje sztuki i songi, od lat organizuje konkurs interpretacji jej piosenek.

- Eliminacje do konkursu odbyły się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej Programu III Polskiego Radia w Warszawie - mówi Monika Gołębiewska, rzecznik prasowy Teatru Atelier. - Do tego etapu mógł się zgłosić każdy. Ostatecznie ze 143 osób, które postanowiły sprawdzić swoje siły w repertuarze Agnieszki Osieckiej, wybrano 12 finalistów,z których 11 zaprezentuje się w Sopocie podczas otwartych warsztatów interpretacji twórczości Agnieszki Osieckiej.

W Sopocie odbędzie się II etap konkursu. - Nie zobaczymy w tej fazie konkursu dwunastej finalistki, Agnieszki Przechodzeń, ponieważ zdecydowała się wystąpić wraz z zespołem ["Przez znaczenie" z Zakopanego" - przyp. red.], co jest w Sopocie niemożliwe z powodów regulaminowych - tłumaczy Monika Gołębiewska.

Wszyscy finaliści w komplecie zaprezentują się ponownie w październiku w Warszawie podczas koncertu finałowego, transmitowanego na żywo w III Programie Polskiego Radia. Wtedy też jury wybierze zwycięzcę, którego poznamy następnego dnia w warszawskim Teatrze Roma.

Młodym wykonawcom akompaniować będzie orkiestra Kameleon Septet pod przewodnictwem Hadriana Filipa Tabęckiego. Podczas 5 dni sopockiego przeglądu odbędzie się 9 koncertów, podczas których finaliści prezentować będą dwa wybrane przez siebie utwory.

- W czasie każdego z tych koncertów będziemy rozdawać karty do głosowania publiczności. Można głosować na trzech faworytów - dodaje Monika Gołębiewska. Nagroda publiczności zostanie wręczona podczas gali finałowej 16 sierpnia w Sopocie. Laureat swoim występem inaugurować będzie każdy koncert przyszłorocznej edycji konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej".

W tym roku zmagania konkursowe poprzedzać będą występy aktorki Teatru Dramatycznego w Warszawie - Agaty Wątróbskiej, laureatki nagrody publiczności w 2008 roku.

Oprócz nagrody publiczności na uroczystej gali 16 sierpnia wręczone zostaną nagrody Marszałka woj. Pomorskiego i nagroda Prezydenta Miasta Sopotu.

Opinie (13) 1 zablokowana

 • pamiętajmy o cioci

  • 0 0

 • Jakie było prawdziwe nazwisko Osieckiej ?

  • 0 0

 • osiecka byla w porzo

  tylko trafiala i trafia nadal na sepow zenuja okropna od lat

  • 0 0

 • (1)

  Czym byłby ten teatr bez Jej nazwiska. Niczym.

  • 0 2

  • jaki teatr?

   • 0 0

 • (1)

  hehe, wlasnie, jaki teatr? ;p

  • 0 1

  • Przeciez atelier slizga sie po Osieckiej nadwyrezajac jej sp. osoby, Andre nie tylko ze nie jest zydem ale tez potrafi dobrze sie obstawic na tej plazy. a tak poza tym to co ON tam zrobil?

   • 0 1

 • Pamięć

  Wspaniały TEATR ATELIER i jego Twórcy!
  Wspaniała Agnieszka Osiecka, która Go ukochała.
  Pamięć niech trwa. Nieporozumieniem są opinie świadczące o "pustocie owych anonimów" !!!!!

  • 1 0

 • tak!

  wspaniały teatr! niech zyje co roku ten sam repertuar i towarzystwo wzajemnej adoracji!wiwat!

  • 0 2

 • Och i owszem wspaniały!

  Zapraszam do 'urozmaiconego' repertuaru Teatru Wybrzeże na np. Ożenek Gogola jest zapewne na wystarczająco odpowiednim poziomie dla 'malkontentów' i osób o wysmakowanych gustach i na inne takie jeszcze...'sztuki' .
  Dla osób mniej 'wyrafinowanych' polecam ATELIER ! o zdecydowanie 'mniejszym' repertuarze, innej treści, gdzie dobre opinię nawet się nie pojawiają tak często bo po co jak wszyscy wiemy jak jest "towarzystwo wzajemnej adoracji" zawsze na miejscu;)
  Więcej do do dodania chyba nie trzeba ?? Buzia pełna powietrza ? ;)

  • 1 0

 • Wybrzeże- przynajmniej jest o czym dyskutować, m.in. o roli doskonale skrojonej na miarę wybitnej aktorki Marii M., która nareszcie robi to, co powinna, czyli się nie odzywa i podryguje w dziwaczny takt.
  Spójrz prawdzie w oczy- tegoroczne „premiery” Atelier to „Wilki” sprzed dziesięciu lat, robione jeszcze w dwóch innych miejscach, „Malkele”, czyli któryś już ten sam program piosenek Mangera tylko pod innym tytułem, i niepremierowe odgrzewane kotlety zebrane z lat poprzednich.
  Czego nie można odmówić, to wiernej publiczności, która nowego nie chce. I to, przyznaję, broni sensu egzystencji tego miejsca.

  • 0 2

 • och !

  Nie rozumiemy się. Jednak faktem niezaprzeczalnym jest chęć obrony. Tak beznadziejne przedstawienie jak np 'Ożenek' Gogola to prawdziwa tragikofarsa, gdzie próbuje się 'manierycznie' coś pokazać za 'ciężkie' dotacje państwowe, takie np kolorowe marynarki i spodnie dla Panów aktorów, sukienka uszyta dla Bogackiej, w której wygląda jak 'lafirynda' nieuwłaczając. Tak fantastyczni aktorzy w kreacjach 'że pożal się pożal'. To niejedno takie przedstawienie.
  Atelier szuka rozpaczliwie sponsorów każdego roku i nigdy nie wiedzą czy spotkają się z wierną widownią następnego lata. To, że ten teatr istnieje to zasługa właśnie Pana Andre i Fundacji Art 2000'.
  Przykro mi, ale się mylisz, że nic nowego się nie dzieje, bo ja to widzę. Starania ogromne. Ale finanse mizerne. Jak przestanie istnieć ten teatr to będzie to strata niepowetowana.

  • 2 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Do DNA
Do DNA
wystawa
lut 13-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
John Faltin - fotograf Sopotu
John Faltin - fotograf Sopotu
wystawa
maj 10-17.10
g. 10:00 - 16:00
Sopot, Muzeum Sopotu
Design Oskara Zięty w zabytkowych wnętrzach Dworu Artusa i Domu Uphagena
Design Oskara Zięty w zabytkowych...
wystawa
maj 12-28.11
Gdańsk, Muzeum Gdańska

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaka premiera otworzyła dyrekcję Adama Orzechowskiego w Teatrze Wybrzeże?