• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Pamięci ks. Kaczkowskiego (3 opinie)

W tym roku, 28 marca obchodzić będziemy ósmą rocznicę śmierci ks. Jana Kaczkowskiego. Chcąc uczcić jego pamięć zapraszamy na koncert, którego formuła stała się już tradycyjną pozycją koncertową PFK Sopot w tym okresie. Jest to również koncert wpisujący się w nową formułę zainicjowaną przez Dyrektora Artystycznego Szymona Morusa #PFKinsideOUT, mającą na celu prezentację poszczególnych Muzyków Orkiestry w roli solistów. 

 

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Artyści:  
Tomasz Kaczor_skrzypce 
Polska Filharmonia Kameralna Sopot 
 
Dyrygent: 
Marek Wroniszewski  
 
w programie m.in.: 
A. Vivaldi - 4 Pory roku -Wiosna 
A. Piazzolla - 4 Pory roku - Wiosna 
J. Strauss - Odgłosy wiosny 
G. Holst - St. Paul Suite na orkiestrę smyczkową 
 
Ksiądz Jan Kaczkowski był wikariuszem w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku, a także pomysłodawcą i jednym z twórców puckiego hospicjum pw. św. Ojca Pio. Pracował jako katecheta, wykładał bioetykę, jednak wrażliwość społeczna sprawiła, że zawsze angażował się w pomoc chorym i umierającym. Uczył, jak rozmawiać z nieuleczalnie chorymi, jak prowadzić rozmowę z dziećmi odchodzących rodziców, dopingował, by się nie załamywać by żyć "mimo wszystko".  Za życia ks. Jan budował relację na linii lekarz-pacjent, dbał o godne życie z chorobą. Mówił o sobie onkocelebryta sam zmagał się z nowotworem i chciał ze swoimi ideami dotrzeć do jak najszerszego grona. Sopot był mu szczególnie bliski. Tu był jego rodzinny dom, tu dorastał i uczył się. Kościół św. Jerzego, w którym odbędzie się koncert, to także ważne i symboliczne miejsce, ponieważ znajduje się w nim tablica upamiętniająca ks. Jana. Koncert realizowany jest razem z Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego, której celem jest szerzenie spuścizny po zmarłym kapłanie.   

Solistą koncertu będzie skrzypek Tomasz Kaczor, lider grupy II skrzypiec Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie skrzypiec dr hab. Anny Wandtke-Wypych. Umiejętności gry na skrzypcach doskonalił również pod okiem prof. Krystyny Jureckiej i prof. Bartosza Bryły. Występował w roli solisty z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku, a także z Polską Filharmonią Kameralną Sopot. W 2019 roku odbywał praktyki jako asystent w klasach skrzypiec i kameralistyki Conservatorio di Musica Santa Cecilia w Rzymie, jednocześnie prowadząc aktywną działalność koncertową w wielu tamtejszych orkiestrach. 

Informacja o biletach

Wstęp na koncert jest bezpłatny, ilość miejsc jest ograniczona.

Opinie (3)

 • Pamietamy Janie

  • 31 1

 • wspaniały człowiek - wspaniały ksiądz!

  wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

  • 7 1

 • Zostawiles nam przeslania, by...

  "Przeżyć to życie cholernie dobrze i by w tym zyciu nie było jakoś, ale by była jakość". Nigdy Cie nie zapomnimy !

  • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Czyjego autorstwa jest rzeźba rybaka na linie znajdująca się w Sopocie na ul. Bema?