stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

PC Drama / Zła dziewczynka - online na żywo (1 opinia)

 • poniedziałek, 30 listopada, godz. 19:00
 • Lokalizacja
  Wydarzenie online
  Organizator: Klub ŻAK
 • Bilety
  wstęp wolny
PC Drama "Zła dziewczynka"
Transmisja online na żywo na FB PC Dramy: https://www.facebook.com/pcdramazak/
Materiał po zakończeniu transmisji będzie dostępny na Fb tylko przez godzinę.

autor: Lothar Kittstein
tłumaczka: Iwona Nowacka
reżyseria: Daria Kopiec
obsada: Magdalena Gorzelańczyk, Beata Niedziela, Arkadiusz Brykalski
perkusja na żywo: Dominika Korzeniecka

Współczesny dramat niemiecki. Duży dom na skraju puszczy - kiedyś popularny pensjonat, obecnie opuszczony i popadający w ruinę. Mieszka w nim samotnie stary i schorowany Mężczyzna. Niespodziewanie odwiedzają go Kobieta i Dziewczynka. Relacje między bohaterami - przedstawicielami trzech różnych pokoleń - długo pozostaje niejasna, nastrój rozmowy nabiera coraz bardziej onirycznego, metaforycznego charakteru. Kim była Kobieta dla Mężczyzny? Córką? Dawną, znacznie młodszą kochanką?

Autor Lothar Kittstein sprawnie myli kolejne tropy; sztuka momentami przypomina thriller psychologiczny, kiedy indziej historię sporów pokoleniowych i buntu, czy przewrotnie przepisaną baśń o Pięknej i Bestii. A może cała opowieść toczy się wyłącznie w umyśle Kobiety? Jedno wydaje się pewne - przeszłość jej i Mężczyzny skrywa bolesną, głęboko ukrytą tajemnicę.

Lothar Kittstein (urodzony w 1970 roku), autor "Złej dziewczynki", jest historykiem, dramatopisarzem i dramaturgiem. Studiował w Bonn i Hanowerze filologię niemiecką, filozofię i historię; ostatecznie edukację uniwersytecką ukończył z tytułem doktora historii. Jako dramatopisarz zadebiutował w 2003 roku, z czasem poświęcając się w pełni karierze teatralnej i literackiej. Jedynym jego spektaklem, który doczekał się premiery scenicznej w Polsce, była "Ziemia niczyja", zbudowana z tekstów Kittsteina i Julii Holewińskiej, wystawiona w 2012 roku w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

"Złą dziewczynką" zadebiutuje w Żaku Daria Kopiec (rocznik 1983), reżyserka filmowa i teatralna, autorka głośnego spektaklu "Zakonnice odchodzą po cichu" na podstawie książki-reportażu Marty Abramowicz, za który zdobyła prestiżowy Laur Konrada oraz Główną Nagrodę Festiwalu "m-teatr". Kopiec długo była związana z Trójmiastem: ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie, a następnie animację na łódzkiej filmówce oraz reżyserię na Akademii Teatralnej w Warszawie. Stażystka La Cambre w Brukseli. Jest autorką m.in. animacji "Własne Śmieci", "Kosmos", "Rzeki" oraz teatru telewizji "Sprawa Rity G.". Za "Własne śmieci" otrzymały Srebrnego Lajkonika 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Opinie (1)

 • :)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Czy gdyński Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port to pierwszy w historii taki festiwal w Polsce?