• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

PC Drama / Scrolling

SCROLLING
autorka: Alena Ivaniushenko | tłumaczenie: Jakub Adamowicz | reżyseria: Maciej Wiktor | obsada: Mateusz Deskiewicz, Dawid Dziarkowski, Marta Markowicz, Weronika Nawieśniak

Współczesna sztuka białoruska. Scrolling to dramat nowoczesny w formie, nie ma w nim podziału na bohaterów czy dialogi; to zbiór myśli, spostrzeżeń, wątpliwości, opowieści znajomych, spisanych niczym w internetowym blogu czy na facebooku. W efekcie powstaje poruszający zbiorowy portret mieszkańców Białorusi. Scrollując dalej w głąb tekstu poznajemy marzenia młodych ludzi z sąsiedniego kraju niewiele, tak naprawdę, różniące się od naszych potrzebę poszukiwania samych siebie i swojego miejsca na świecie, ich opinie o ojczyźnie, emigracji także do Polski miłości i związkach, polityce.

Coś we mnie pękło. Bo ja jestem właśnie takim człowiekiem, który kiedyś był super polityczny, a potem stał się super apolityczny. Może będzie przesadą, jeśli powiem, że wstałam z kolan. Ale nagle zrozumiałam coś o sobie, że dokładnie wiem, przeciw czemu jestem. Ale nie wyściubiam nosa z kuchni. Bo, obiektywnie rzecz biorąc, boję się. Boję się dostać na placu pałką po głowie, spędzić parę dni w więzieniu, a może i lat.

Dramat Scrolling powstał pod koniec ubiegłego roku w ramach polsko-litewsko-białoruskich warsztatów dramaturgicznych, organizowanych przez Teatr im. Horzycy w Toruniu, wspólnie z Teatrem Dramatycznym Litwy w Wilnie i Republikańskim Teatrem Dramaturgii Białoruskiej w Mińsku. Troje dramatopisarzy po jednym z każdego z krajów pracowało wspólnie z reżyserem nad swoimi tekstami; projekt zakończyły czytania sztuk w stolicy Białorusi w grudniu 2019 roku.

Scrolling wyreżyseruje Maciej Wiktor (rocznik 1983), reżyser filmowy i teatralny, producent. Reżyseruje w teatrach w Polsce i Rosji, współpracuje m.in. z festiwalem Lubimovka (Moskwa). Asystent Nikołaja Kolady. Kurator cyklu czytań performatywnych Nowe spojrzenie teatr Europy" w Kaliningradzie. Jego krótkometrażowe filmy były nagradzane na festiwalach w Polsce i za granicą. Studiował filologię rosyjską na Uniwersytecie Gdańskim, reżyserię na NTNU (Trondheim), a także w London Film School i Royal Academy of Dramatic Arts (Londyn). W cyklu PC Drama przygotował już czytania Metoda Grönholm" Jordiego Galcerána w 2017 roku oraz Człowiek z Podolska Dmitrija Daniłowa w 2018 roku.

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych - nie dotyczy fotografów akredytowanych. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Czytanie w Sali Suwnicowej liczba miejsc ograniczona jest do 80; udział w wydarzeniu przy zachowaniu dystansu i w masce.

Zasady sanitarne: Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do Klubu. Noszenie maseczek lub zasłanianie ust i nosa na terenie klubu jest obowiązkowe. Prosimy o zachowanie dystansu. Prosimy o zajmowanie oznaczonych miejsc. Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego w holu kina (podstawowe dane widzów uczestniczących w seansach kinowych: imię i nazwisko, data i godzina seansu, kontakt do widza (nr telefonu), zgoda na przekazanie tych danych służbom sanitarnym w przypadku potwierdzenia obecności osoby z SARS-CoV-2 na danym seansie. Wypełnienie formularza będzie dobrowolne. Dane będą zbierane w celu poinformowania widzów o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną. Formularze będą przechowywane przez 14 dni, a następnie niszczone.

Środki bezpieczeństwa: w strefach dla publiczności są dostępne środki do mycia i dezynfekcji rąk w toaletach, przy wejściach do kina i do Klubu oraz pojemniki na zużyte środki ochrony osobistej przy wszystkich wyjściach z Klubu. Pokaż mniej

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20 zł
 • Bilet ulgowy
  10 zł
20 zł - normalny,
15 zł - Karta do Kultury*,
10 zł - uczniowie, studenci, seniorzy, Karta Dużej Rodziny*.
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i Karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 Kartę)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji.
Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką lub kartą.
Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc 1 osoba może zarezerwować tylko 1 bilet. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Ilość miejsc podlegająca rezerwacji jest ograniczona.
Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.
Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Prosimy o punktualne przybycie.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Na podstawie jakiej książki nakręcono film, w którym w głównych rolach wystąpili Magdalena Cielecka i Paweł Deląg?