• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

PC Drama: Matka

Klub Żak zaprasza w poniedziałek 28 listopada 2022r. o g. 19.00 na PC Drama / MATKA®.

MATKA®
autorka: Marta Barceló | tłumaczenie: Rubi Birden | reżyseria: Małgorzata Fijas | obsada: Monika Chomicka-Szymaniak i Magdalena Gorzelańczyk | prowadzenie spotkania: prof. Wojciech Owczarski.

Czytanie performatywne współczesnej sztuki hiszpańskiej. To poruszająca - ale ani przez moment ckliwa - opowieść o relacji matki z dorosłą córką. Obie kobiety spędzają swoje dnie samotnie: matka jest wdową bez przyjaciół, córka poświeciła życie prywatne dla kariery zawodowej. W serii nie zawsze chronologicznie przedstawionych scen widzimy docieranie się więzi między dwoma wyrazistymi bohaterkami: stawianie granic i spełnianie oczekiwań, drobne sprzeczki i momenty bliskości, trudne do zaakceptowania różnice pokoleniowe.

Zaskakujący zwrot akcji, który odsłania przed widzami prawdziwy obraz związku matki i córki, każe spojrzeć na te obyczajowe sceny w nowej perspektywie. Tekst zmienia się w uniwersalną opowieść o samotności we współczesnym świecie i dojmującej potrzebie bliskości. Autorka zastanawia się, w jaki sposób budujemy relację z drugim człowiekiem. I czy można taki związek podporządkować wolnorynkowym regułom?

Napisana w 2016 roku sztuka Marty Barceló zdobyła nagrody dramatopisarskie w Hiszpanii oraz Brazylii; grana jest z powodzeniem w teatrach w Barcelonie, Atenach i Berlinie. Czytaniem zadebiutuje jako reżyserka Małgorzata Fijas, dotąd m. in. współpracująca jako dramaturżka z reżyserem Adamem Nalepą. Tekst przeczytają aktorki Teatru Wybrzeże: Monika Chomicka-Szymaniak i Magdalena Gorzelańczyk.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  15 - 20 zł
Bilety:
15 zł ulgowe*
20 zł super zniżka* na Kartę do Kultury
25 zł bez zniżek

Bilety ulgowe i zniżkowe są w sprzedaży wyłącznie w kasie Klubu Żak za okazaniem przed zakupem biletu ważnej legitymacji, Karty, Karnetu (1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę / 1 Karnet). Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji. Bilety bez zniżek na koncerty i przedstawienia można nabywać w sklepie internetowym Klubu Żak: tickets.klubzak.com.pl. Zakupione bilety nie podlegają zwrotom.
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, seanse filmowe należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert/przedstawienie/ seans filmowy.
Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00 lub 30 minut przed pierwszym seansem.
Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl
Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, biuro@klubzak.com.pl

Opinie

Sprawdź się

Jednym z najstarszych zabytków Gdyni jest Domek Abrahama. Gdzie się znajduje?