• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

PC Drama / Matka Gorkiego

MATKA GORKIEGO / autorka: Lena Laguszonkowa | tłumaczenie: Agnieszka Sowińska | reżyseria: Maciej Wiktor | obsada: Magdalena Boć i Agata Bykowska | prowadzenie spotkania: dr Katarzyna Kręglewska

gru 19

poniedziałek, godz. 18:00

Sopot,
Wstęp wolny
Współczesna sztuka ukraińska, która znalazła się w finale zeszłorocznego konkursu o Nagrodę Dramaturgiczną Aurora, a na kwiecień 2023 roku spektakl na jej podstawie przygotowuje TR Warszawa.
Matka Gorkiego nosi podtytuł Saga rodzinna.

To błyskotliwie napisana, tragikomiczna opowieść o losach dwóch rodzin z małej miejscowości pod Ługańskiem, obejmująca aż kilkadziesiąt lat. Rytm utworu budują zdarzenia, które są typowym tematem plotek w prowincjonalnym miasteczku: nowe związki i rozstania, narodziny kolejnych dzieci (ślubnych i nieślubnych), wyjazdy za pracą kobiet, kary więzienia dla mężczyzn Tłem dla tej skomplikowanej, wielowątkowej sagi są wydarzenia historyczne, w których komunistyczny świat ZSRR ustępuje najpierw miejsca wolnej Ukrainie i bolesnym dla bohaterów przemianom gospodarczym, a następnie wojnie w Donbasie i niepodległościowemu referendum.

Lena Laguszonkowa, autorka Matki Gorkiego, urodziła się w miejscowości Stanica Ługańska w Ukrainie; studia historyczne ukończyła na Ługańskim Państwowym Uniwersytecie im. Tarasa Szewczenki. Jako dramatopisarka debiutowała w 2018 roku. Przed napaścią Rosji na Ukrainę współpracowała z teatrami w Odessie, Charkowie i Kijowie. Jest laureatką tegorocznej nagrody The European New Talent Drama Award, przyznawanej przez Schauspiel Stuttgart. Obecnie mieszka w Bydgoszczy. Matkę Gorkiego wyreżyseruje Maciej Wiktor, który przygotował już na PC Dramie czytania: Metoda Grönholm" (w 2017 roku), Człowiek z Podolska (2018) oraz Scrolling (2020). W obsadzie zobaczymy dwie świetne aktorki Teatru Wybrzeże: Magdalenę Boć i Agatę Bykowską.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  15 - 20 zł
Bilety:
15 zł ulgowe*
20 zł super zniżka* na Kartę do Kultury
25 zł bez zniżek

Bilety ulgowe i zniżkowe są w sprzedaży wyłącznie w kasie Klubu Żak za okazaniem przed zakupem biletu ważnej legitymacji, Karty, Karnetu (1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę / 1 Karnet). Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji. Bilety bez zniżek na koncerty i przedstawienia można nabywać w sklepie internetowym Klubu Żak: tickets.klubzak.com.pl. Zakupione bilety nie podlegają zwrotom.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, seanse filmowe należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert/przedstawienie/ seans filmowy.
Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00 lub 30 minut przed pierwszym seansem.
Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl
Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, biuro@klubzak.com.pl

Opinie

Sprawdź się

W 2012 roku Gdańsk był jednym z gospodarzy: