stat
PATRONAT

PC Drama / Kamikadze

Współczesna sztuka rumuńska. Trwa noc poślubna Kami i Doca. Jednak w pokoju nowożeńców, poprzez wspomnienia i rozmowy, silnie obecny jest trzeci bohater, ich tragicznie zmarły przyjaciel Duke. Całą trójkę łączyły - i jak się okazuje ciągle łączą - niezwykle silne uczucia; skomplikowana mieszanka miłości, zazdrości, uzależnienia i nienawiści.

To pod wpływem Duke'a Kami i Doc pokochali szybką jazdę motocyklem, balansującą zawsze na pograniczu śmiertelnego ryzyka. Prędkość i adrenalina stały się od tego czasu dla nich nie tylko odskocznią od codzienności, ale prawdziwą obsesją, nieuchronnie popychającą bohaterów w kierunku śmierci. - Co za gówniany prezent - umrzeć ze starości! - woła w sztuce Kami. "Kamikadze" to poruszająca, hipnotyzująca analiza relacji łączących postacie, które porzuciły bezpieczną rzeczywistość w poszukiwaniu skrajnych doznań.

"Kamikadze" napisała Alina Nelega, jedna z najważniejszych współczesnych rumuńskich dramatopisarek; eseistka, powieściopisarka i wykładowczyni uniwersytecka. Jej teksty regularnie są przekładane na języki obce i wystawiane w teatrach całej Europy. Prapremiera "Kamikadze" odbyła się w 2007 roku; rok później dramat został nominowany do nagrody rumuńskiego Związku Pisarzy.

Dramat wyreżyseruje w Klubie Żak Pamela Leończyk - reżyserka, performerka, autorka instalacji artystycznych oraz pedagożka teatralna. Jest onastudentką ostatniego roku reżyserii na warszawskiej Akademii Teatralnej oraz absolwentką Wiedzy o Teatrze oraz Performatyki Przedstawień na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Dotąd współpracowała już m. in. z Thalia Theater w Hamburgu, Theater im Kunstquartier w Salzburgu, Teatro-i w Mediolanie, Teatrem Powszechnym w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia" w Gdańsku i Bałtycką Galerią Sztuki Współczesnej w Słupsku.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    25 zł
15 zł – ulgowe* / 20 zł – super zniżka* na Kartę do Kultury / 25 zł – bez zniżek
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty.
Liczba miejsc biletowanych ograniczona do 80, udział w wydarzeniu przy zachowaniu dystansu i w masce.
Sprzedaż biletów i rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak od 10 maja:
- w dni robocze w godzinach od 15.00 do 21.00
- od 29.05.2021 także w soboty i niedziele od g.16.00 lub na pół godziny przed I seansem
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117
Bilety bez zniżek można kupić w naszym sklepie internetowym:
https://tickets.klubzak.com.pl/ do wyczerpania puli lub do g.17.00 w dniu wydarzenia.
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na wydarzenie należy opłacić i odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dane wydarzenie.
Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Na wydarzeniach w Klubie Żak miejsca nie są numerowane.
Zasady sanitarne: Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do Klubu. Noszenie masek na terenie Klubu Żak jest obowiązkowe. Prosimy o zachowanie dystansu. Prosimy o zajmowanie oznaczonych miejsc. Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego w holu kina (podstawowe dane widzów uczestniczących w wydarzeniach: imię i nazwisko, data i godzina wydarzenia, kontakt do uczestnika wydarzenia (nr telefonu), zgoda na przekazanie tych danych służbom sanitarnym w przypadku potwierdzenia obecności osoby z SARS-CoV-2 na danym wydarzeniu. Dane będą zbierane w celu poinformowania uczestników wydarzenia o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną. Formularze będą przechowywane przez 14 dni, a następnie niszczone.
Środki bezpieczeństwa: dostępne są środki do mycia i dezynfekcji rąk, w holu, w kawiarni, w toaletach, przy wejściach do kina i do Klubu; pojemniki na zużyte środki ochrony osobistej znajdują się przy wszystkich wyjściach z Klubu.
W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.
Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, kasa@klubzak.com.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Najstarszym zabytkiem w Sopocie, będącym jednocześnie oddziałem Muzeum Archeologicznego w Gdańsku jest: