Spektakl

Ovid`s Dream

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
adres:
Stare przedmieście gdańsk, Reduta wilk
w ramach imprezy:
XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

5.0 / 5 (2 głosy)

Uwaga! spektakl zawiera kontrowersyjne treści lub/i słowa niecenzuralne
Theater Anu, Niemcy
Ovid`s Dream (Metamorfozy)

W poemacie epickim "Metamorfozy" rzymski poeta Owidiusz przemienia ludzi w drzewa, w kamienie, ptaki i kwiaty - w nie-ludzi.

W najnowszej produkcji "Ovid's Dream" grupa Theater Anu podejmuje się poetyckiego i zmysłowego odkrywania tych przemian i tworzy "ogród przemian". Odwiedzający natrafiają na porzucone odzienie przemienionych: buty w płomieniach; z odzieży powstają lampy; materiał z ubrań zostaje rozpruty i tka się nowe nici, oplątuje się je pomiędzy drzewami, tka się z nich ogromne kokony. Odwiedzający mogą swobodnie wędrować po tym magicznym miejscu przez dwie i pół godziny, oglądając przemiany i słuchając opowieści.

W dziewięciu scenach odgrywanych w różnych lokalizacjach taniec, gra cieni, efekty świetlne, instalacje oraz kolaże dźwiękowe tworzą sugestywne obrazy i pozwalają opowiedzieć znane i nieznane historie (o Narcyzie, Orfeuszu i Eurydyce, Pigmalionie, Faetonie, drzewie zapomnienia oraz kobiecie, która kochała drzewo). Siedmioro tancerzy, z Włoch, Hiszpanii i Niemiec, zgłębia tajemnice przemian. Ich występy, które trwają po około dziesięć minut, odbywają się w ramach nieprzerwanej pętli. Produkcja pozwala publiczności być blisko akcji, a mimo to może być oglądana w ciągu jednej nocy przez kilkanaście tysięcy osób.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij