Impreza już się odbyła

Otwarty IKM na Siedlcach: warsztaty i wykład

  • czwartek, 19 września 2019,
    godz. 12:00 - 20:00
  • Gdańsk, Fundacja Dr Clown, Rada Dzielnicy Siedlce, Caffe Aktywni
  • wstęp wolny

W ramach programu Otwarty IKM na Siedlcach odbędzie się we wrześniu sześć wydarzeń kulturalnych. Od 14 do 29 września związani z dzielnicą organizatorzy proponują mieszkańcom m.in.: koncert muzyki dawnej, warsztaty teatralne, ekologiczne i taneczno-ruchowe, spektakl, piknik integracyjny z kulturą ludową w tle czy zbieranie opowieści, z których powstaną pocztówki dźwiękowe.

kwi 9

czwartek, godz. 8:00, 14:00, 21:30

Online
Wstęp wolny
Zaproponowane działania wybrane zostały w konkursie na najciekawsze, autorskie propozycje inicjatyw kulturalnych mieszkańców dzielnicy. Wybrano sześć działań, które realizowane są z środków Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne oraz przy wsparciu Instytutu Kultury Miejskiej. Odbędą się w różnych przestrzeniach gdańskich Siedlec m.in. przy ulicy Ojcowskiej, Skarpowej, Kartuskiej. Adresowane są do różnych grup społecznych (młodzieży, seniorów, cudzoziemców, międzypokoleniowe).

19 września, 12.00-20.00 | Siedlce pakują do swojego

- Zainspiruj się i bądź bardziej eko! Przyjdź na wykłady, dołącz do warsztatów lub weź udział w konkursie w ramach wydarzenia "Siedlce pakują do swojego" 19 września będzie obfitować w różnorodne działania z ekologią w tytule. Wydarzenie rozpocznie się od finału konkursu plastyczno-ekologicznego, do którego zaprosiłyśmy SP Nr 58 - zapowiadają organizatorki z MAMY Wenę.

12:00-17:00 | Siedlce pakują do swojego: warsztaty szycia woreczków na zakupy.

Samodzielnie uszyte na maszynie woreczki są idealne w zastępstwie foliowych reklamówek podczas zakupów. Są wygodne i wytrzymałe. Materiałem do wykonania woreczków będą niepotrzebne już firanki, którym damy drugie życie. W trakcie warsztatów na poczęstunek zaproszą partnerzy projektu - lokalne warzywniaki
Miejsce: Fundacja Dr Clown, ul. Kartuska 96/96

17:30-18:30 | Siedlce pakują do swojego: wykład o plastiku

Jednorazowe opakowania dają nam wygodę podczas robienia zakupów. Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym, w co zapakowane jest nasze jedzenie i picie. Niestety, takie niefrasobliwe podejście wiąże się z generowaniem ogromnej ilości śmieci. Asia Jóźwiak i Alicja Żarkiewicz podzielą się swoimi doświadczeniami życia bez plastiku.
Miejsce: Rada Dzielnicy Siedlce, ul. Kartuska 63/65.

19.00-20.00 | Siedlce pakują do swojego: spotkanie z alternatywami dla plastikowych opakowań (podwieczorek i podsumowanie projektu)

- Rozwinięciem wykładu i przyjemnym zakończeniem projektu będzie podwieczorek - spotkanie przy kawie i herbacie w kawiarni Fundacji Świat Wrażliwy. To będzie bezpośrednie przełożenie informacji o tym, jak można robić zakupy do swoich opakowań. Podczas spotkania w kawiarnianej atmosferze przyjrzymy się bliżej "Zestawowi inspiracyjnemu #PakujęDoSwojego", który jest stoiskiem pokazującym wiele różnych alternatyw dla jednorazowych opakowań - opowiada Alicja Żarkiewicz.

Miejsce: Caffe Aktywni - Fundacja Świat Wrażliwy (ul. Kartuska 108/112).

Prowadzenie: Asia Jóźwiak, Konrad Ponieważ, Agnieszka i Alicja Żarkiewicz. Organizator: Alicja Żarkiewicz. Informacje: kontakt@mamywene.pl.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, szczegółowy program znajduje się na: http://otwarty.ikm.gda.pl/.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jaką funkcję pełniła Łaźnia Miejska na Dolnym Mieście w Gdańsku w okresie II wojny światowej?