• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Otwarty IKM na Siedlcach: warsztaty i spektakl

W ramach programu Otwarty IKM na Siedlcach odbędzie się we wrześniu sześć wydarzeń kulturalnych. Od 14 do 29 września związani z dzielnicą organizatorzy proponują mieszkańcom m.in.: koncert muzyki dawnej, warsztaty teatralne, ekologiczne i taneczno-ruchowe, spektakl, piknik integracyjny z kulturą ludową w tle czy zbieranie opowieści, z których powstaną pocztówki dźwiękowe.

Zaproponowane działania wybrane zostały w konkursie na najciekawsze, autorskie propozycje inicjatyw kulturalnych mieszkańców dzielnicy. Wybrano sześć działań, które realizowane są z środków Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne oraz przy wsparciu Instytutu Kultury Miejskiej. Odbędą się w różnych przestrzeniach gdańskich Siedlecm.in. przy ulicy Ojcowskiej, Skarpowej, Kartuskiej. Adresowane są do różnych grup społecznych (młodzieży, seniorów, cudzoziemców, międzypokoleniowe).

14 września, godz. 10.00-14.00 | Warsztaty dramo-teatralne dla seniorów

Warsztaty dramo-teatralne Stowarzyszenia Praktyków Dramy "Stop-Klatka" są adresowane do siedleckich seniorów. - Podczas zajęć będziemy pracować przy użyciu interaktywnych metod, w tym dramy stosowanej, pracy z ciałem i metaforą - mówią prowadzący.

Prowadzenie: Marian Pułtuski, Agnieszki Buśk. Informacje i zapisy: m.pułtuski@gmail.com. Miejsce: Fundacja Świat Wrażliwy ul. Kartuska 108

14 września, godz. 16.30-18.00 | Spektakl Teatru Forum "Wspólnota"

Spektakl realizowany jest przez 6 aktorów i reżysera. Po obejrzeniu historii widzowie są pytani przez osobę prowadzącą o ich refleksje i pomysły na rozwiązania dla przedstawionych problemów. Pomysły te są następnie testowane przez nich na scenie we wspólnej improwizacji z aktorami, tak by znaleźć możliwości przezwyciężenia społecznych problemów, do których odnosi się spektakl.

Prowadzenie: Stowarzyszenie Praktyków Dramy Stop-Klatka. Organizator: Polski Związek Emerytów, Rencistów O/O Gdańsk Koło nr 11. Miejsce: Fundacja Świat Wrażliwy ul. Kartuska 108.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, szczegółowy program znajduje się na: http://otwarty.ikm.gda.pl/.

Informacja o biletach

- obowiązują zapisy

Opinie

Sprawdź się

Gdzie słynny pisarz Günter Grass, laureat literackiej Nagrody Nobla, ma w Gdańsku swój pomnik razem z Oskarem - bohaterem "Blaszanego bębenka"?