stat
Impreza już się odbyła

Otwarty IKM na Siedlach: Bianco Fiore

W ramach programu Otwarty IKM na Siedlcach odbędzie się we wrześniu sześć wydarzeń kulturalnych. Od 14 do 29 września związani z dzielnicą organizatorzy proponują mieszkańcom m.in.: koncert muzyki dawnej, warsztaty teatralne, ekologiczne i taneczno-ruchowe, spektakl, piknik integracyjny z kulturą ludową w tle czy zbieranie opowieści, z których powstaną pocztówki dźwiękowe.

Zaproponowane działania wybrane zostały w konkursie na najciekawsze, autorskie propozycje inicjatyw kulturalnych mieszkańców dzielnicy. Wybrano sześć działań, które realizowane są z środków Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne oraz przy wsparciu Instytutu Kultury Miejskiej. Odbędą się w różnych przestrzeniach gdańskich Siedlec m.in. przy ulicy Ojcowskiej, Skarpowej, Kartuskiej. Adresowane są do różnych grup społecznych (młodzieży, seniorów, cudzoziemców, międzypokoleniowe).

muzyka dawna - koncerty w Trójmieście


15 września, godz. 19.00 | Koncert zespołu muzyki dawnej Bianco Fiore połączony z prelekcją dot. dzielnicy Siedlce. Siedlce - muzyka XV wieku w XV-wiecznej dzielnicy Gdańska.

Podczas koncertu zabrzmi muzyka wykonywana w Gdańsku i w innych europejskich miastach w okresie, na który datowane są pierwsze wzmianki o Siedlcach, tj. ok. XV wieku. - W krótkim komentarzu po części muzycznej przybliżymy publiczności związki wykonywanych kompozycji i instrumentów z początkami dzielnicy Siedlce - mówi organizatorka wydarzenia.

Organizator: Magdalena Warzawa. Miejsce: Kościół pw. Chrystusa Króla ul. ks. Franciszka Rogaczewskiego 55.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką funkcję pełniła Łaźnia Miejska na Dolnym Mieście w Gdańsku w okresie II wojny światowej?