stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Otwarta pracownia kolażu online

  • czwartek, 26 marca,
    godz. 12:00
  • , Gdańsk

Zapraszamy na spotkanie na żywo z Maciejem Bohdanowiczem, który tworzy cyfrowe kolaże. Na co dzień przeszukuje gigabajty internetu wyszukując interesujące grafiki, zdjęcia, rysunki. W czwartek 26 marca pokaże nam, jak to robić, gdzie szukać, jakie grafiki nadają się do wykorzystania i jak wygląda sam proces tworzenia cyfrowego kolażu.

Jednocześnie zachęcamy was do samodzielnego przygotowania własnej pracy w technice kolażu - cyfrowego lub analogowego. Jesteśmy ciekawi, jak podejdziecie do tematów: #kulturaudomowiona #przyszloscmiast #kulturawczasiepandemii #swiatpopandemii. Publikujcie je z odpowiednim hasztagami i oznaczcie profil IKM. Spotkajmy się na łączach i #zostańmywdomu!

W obecnej sytuacji epidemii możemy w praktyce wszyscy zażywać co najwyżej tzw. kultury udomowionej. Oglądamy seriale, filmy w telewizji i w internecie, czytamy książki, słuchamy muzyki itd. Instytucje kultury są zamknięte, za to uaktywniły się w sieci. Nasze profile w social mediach pełne są postów o wirtualnym zwiedzaniu, streamingach, webinarach, liveach z muzeów, koncertach on-line. Wydawałoby się, że jako Medialab - będziemy zachwyceni! Nareszcie ludzkość odkryje kolekcje on-line! Nareszcie instytucje docenią fakt ich posiadania. Mamy swoje 5 minut - żeby to jeszcze nie było dzięki pandemii to byłaby pełnia szczęścia.

Jednak w tym wszystkim brakuje nam jednej rzeczy. Propozycje tego wirtualnego, zdalnego uczestnictwa są w większości bierne. Mamy oglądać, patrzeć, słuchać, czytać. Jak w prawdziwym muzeum - powiedziałby ktoś. Bierny odbiorca. Z aktywności pozostaje lajk, komentarz i/lub udostępnienie. A przecież nie po to jest kolekcja online, żeby ją tylko oglądać, ona jest po to, żeby z niej KORZYSTAĆ!

Wypełniamy więc tę lukę i korzystając z popularności zbiorów cyfrowych, zachęcamy was do kreatywnego podejścia do nich. Skoro muzea nas zapraszają... chodźmy i lets reUSE it!

Maciej Bohdanowicz - ur. 1984 w Łodzi, doktor sztuk plastycznych, absolwent Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, adiunkt w Pracowni Projektów i Działań Rysunkowych na macierzystym wydziale. Zajmuje się grafiką cyfrową i fotografią. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Prace w zbiorach Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu.

Publikuje też swoje prace online: www.facebook.com/maciejbohdanowicz

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Która spośród oper, prezentowanych w ostatnich latach w Gdańsku, pokazana została premierowo w 1950 roku i jest uważana za początek działalności Opery Bałtyckiej?