• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Otwarta pracownia. Spotkanie z rezydentką Laureline de Leeuw

W ramach współpracy pomiędzy Goyki 3 a Instytutem Francuskim w Warszawie w marcu 2023 roku odbywa się pierwsza edycja krótkich rezydencji artystycznych dla francuskich artystów i artystek sztuk wizualnych. Profil rezydencji jest nastawiony na research pogłębienie badań nad podejmowanymi w projektach zagadnieniami oraz kontakt z naturą i historią Sopotu, w nawiązaniu do tematu przewodniego roku Goyki 3, czyli Cyrkulacji.

W wyniku otwartego naboru do udziału w rezydencji została zaproszona Laureline de Leeuw.
Artystka będzie w Sopocie od 12 do 26 marca.

22 marca o godzinie 18.00 zapraszamy do otwartej pracowni rezydentki. W trakcie spotkania artystka opowie o procesie tworzenia opowieści graficznych w tym projektu "Gilah", nad którym będzie pracować będąc w Sopocie oraz o swojej praktyce artystycznej.
Dodatkowo na spotkaniu będzie obecny Louise Van Dorsselaer, współautor projektu "Gilah".

Laureline de Leeuw jest projektantką przedmiotów i artystką wizualną z Paryża. W swojej pracy bada materiały i rzemiosła. W jej projektach przeplatają się one z dziedzictwem kulturowym i materialnym, które według artystki należy ponownie uszlachetnić. Artystka skupia się na terytoriach od wyspy Reunion do Maroka, poprzez przedmieścia Paryża czy Dolinę Loary, aby umieścić swoje wytwory w ich kontekście, od momentu ich wyprodukowania do wykorzystania. Ostatnio opracowała w duecie z artystą Louisem Van Dorsselaerem serię opowieści graficznych rozpoczętych w Senegalu. To właśnie część tej pracy będzie przedmiotem jej projektu w ramach rezydencji w Goyki 3 Art Inkubatorze w Sopocie.

https://laurelinedeleeuw.com

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.
 

Opinie

Sprawdź się

Ile oddziałów ma Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia?