stat
Wydarzenie już się odbyło

Otwarcie wyremontowanej Biblioteki Morenowej

Dobra wiadomość dla czytelników. Otwarcie filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku na Morenie już 8 grudnia. Natomiast w poniedziałek 7 grudnia, o godzinie 10.15 odbędzie się skromna uroczystość otwarcia placówki z udziałem Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska oraz zaproszonych gości..

13 - 28 stycznia 2022, godz. 11:00 - 14:00

bilety 1 zł
- Zgodnie z nową strategią rozwoju bibliotek na najbliższe dziesięć lat będziemy otwierać placówki w tych częściach miasta, w których ich brakuje, na przykład w dzielnicy Gdańsk- Południe lub remontować filie, cieszące się dużą popularnością, a których standard jest niski - mówi Jarosław Zalesiński, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. - Biblioteka Morenowa jest chętnie odwiedzana przez czytelników. Dlatego zależało nam, na zmianie wystroju, tak aby jeszcze bardziej cieszyła korzystających z placówki.

Efekty prac remontowych czytelnicy będą mogli poznać już we wtorek 8 grudnia. O godzinie 11.00, po ponad czterech miesiącach przerwy, ponownie będą mogli przekroczyć próg ulubionej biblioteki i wypożyczyć książki.

Ponad 100 Czytelników dziennie
Dużą popularność Biblioteki Morenowej potwierdza kierownik filii Joanna Wachowicz.
- Mamy zarejestrowanych w filii ponad cztery tysiące osób. Średnio dotychczas odwiedzało nas 100-120 osób w ciągu dnia - mówi Joanna Wachowicz, kierownik Biblioteki Morenowej.

Na popularność wśród czytelników wpływa bogaty księgozbiór biblioteki. Jak podkreśla Joanna Wachowicz, po drobnych zmianach oferta obejmuje 14 tysięcy książek oraz audiobooków.

Jakie zmiany czekają na odwiedzających Bibliotekę Morenową?
Remont pomieszczeń filii Biblioteki Morena obejmował dostawę i montaż mebli oraz wyposażenia. Do biblioteki zawitały różne typy szafek, regały, oznakowanie działów, rozdzielacze, poduszki, stanowiska komputerowe/stoły, fotele, krzesła, wieszaki, kosze, biurka, szafy.- Na pewno po tych zmianach biblioteka będzie wyglądać na miarę XXI wieku. Jest ładnie oraz estetycznie. Wszystko jest nowe, bo to był generalny remont. Posiadamy to, co nam potrzebne - zdradza Joanna Wachowicz, kierownik Biblioteki Morenowej. - Będzie większy komfort w poruszaniu się po bibliotece, bo jest więcej przestrzeni między regałami. Z takich przyziemnych zmian będzie dostępna toaleta dla czytelników, której wcześniej nie było.

Zasady odwiedzania biblioteki
Czytelnicy w związku z pandemią muszą się liczyć z innymi zasadami funkcjonowania biblioteki.

- Jednocześnie do biblioteki będą mogły wejść 2-3 osoby. Do tego oczywiście dochodzi dezynfekcja i obowiązek noszenia maseczek. Książki wracające od czytelników od razu trafiają na 72 godzinną kwarantannę. Dopiero po tym czasie zostaną ponownie udostępnione - wyjaśnia Joanna Wachowicz, kierownik Biblioteki Morenowej.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 11-19
Wtorek: 11-19
Środa: 9-15
Czwartek: 11-19
Piątek: 11-19
Sobota: nieczynne
Niedziela: nieczynne

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Czy Czarna Sala Teatru Wybrzeże im. Stanisława Hebanowskiego to inicjatywa zupełnie nowa?