Otwarcie sezonu na Ulicy Elektryków i 100czni. To już w ten weekend

W tym roku Ulica Elektryków będzie otwierała się etapami.
W tym roku Ulica Elektryków będzie otwierała się etapami. fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Po przedłużającej się zimie nadszedł wreszcie moment, na który czekali wszyscy spragnieni spotkań i imprez na świeżym powietrzu. Ulica Elektryków oraz 100cznia otwierają nowy sezon. Czego można się spodziewać, jakie nowości czekają na gości i jak będą przebiegały wydarzenia po częściowym zniesieniu obostrzeń?Nadchodzące imprezy i wydarzenia rozrywkowe w TrójmieścieCzy zamierzasz wybrać się na otwarcie sezonu na stoczni?

oczywiście, czekam na to od dawna 37%
raczej tak, przejdę się z ciekawości 13%
jeszcze nie wiem 12%
raczej nie 15%
nie, wolę inaczej spędzać wolny czas 23%
zakończona Łącznie głosów: 790
Zimowe i koronawirusowe zamknięcie w domach stało się wyjątkowo odczuwalne w kwietniu oraz na początku maja, gdy wciąż nie zanosiło się na zmianę pogody i ocieplenie. Na szczęście w końcu nastały ciepłe dni i do życia budzą się także imprezowe miejsca w Trójmieście.

W najbliższy weekend czeka nas otwarcie sezonu na Ulicy Elektryków oraz na 100czni, czyli jednych z najciekawszych miejsc rozrywkowych Trójmiasta. Czego możemy spodziewać się w tym roku?

Stopniowe otwarcie Ulicy Elektryków- Można powiedzieć, że my od października nie spaliśmy, wciąż przygotowując się do nowego sezonu - opowiada Jakub Reza Imani (SQUARE). - Za nami wiele miesięcy intensywnej pracy, z której efektami będzie można zapoznać się etapami. Przed nami też wiele niespodzianek.
Otwarcie Elektryków odbędzie się stopniowo. Od 15 maja, od godziny 18:00 otwarta będzie tylko sama Ulica Elektryków w połączeniu z W4. Jednak dla zwiększenia bezpieczeństwa dostępna dla gości będzie także jeszcze jedna, nowa przestrzeń plenerowa, czyli Plener33, która w pełni ma się otworzyć 22 i 23 maja i wtedy zaprezentować cały swój program.

- Będzie to otwarcie początkowo w ograniczonej formule, zgodnie z obostrzeniami. Gastronomia w środku lokali działać może dopiero od 29 maja, dlatego jeszcze do tego czasu działamy w plenerze. Będzie limit miejsc zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów. Stawiamy na ruch rotacyjny. Na miejscu będą oczywiście wszędzie preparaty do dezynfekcji rąk, będziemy starali się dbać o dystans poprzez rozmieszczenie imprezy na dużym obszarze.
Zobacz także: Stocznia to styl życia. Artyści, rzemieślnicy, społecznicy tworzą nową tkankę miejską

GastronowościW4 otwiera się częściowo - będzie można zamówić jedzenie na wynos, ale przed 29 maja zjeść trzeba będzie poza halą, czyli na Ulicy Elektryków. W tym roku możemy spodziewać się nowości kulinarnych.

- Będzie siedem food trucków, które będą karmić nas przez cały sezon. Tak jak w poprzednich latach, nadal współpracować z nami będzie House of Seitan, wegańska roślinna kuchnia, zostaje z nami Carmnik z nową propozycją wegetariańskich oraz mięsnych burgerów, stworzoną specjalnie dla W4, zostaje z nami także Pizza Truck oraz Nie/Mięsny z Dolnego Miasta. Z nowości będzie można spróbować u nas kuchni fusion z azjatyckim twistem od Łąka Bar, którzy postawią w W4 swój ŁąBus. Będzie także nowość z Wrocławia, czyli Panczo, kuchnia meksykańska. Jest także ostatnia niespodzianka, ale nie możemy zdradzać jeszcze, co to będzie.

29 maja wielkie otwarcie- Nasze oficjalne otwarcie całego kompleksu Ulicy Elektryków nastąpi w ostatni weekend maja. Wtedy też do działającego już kompleksu dołączy Klub B90 z premierą nowej antresoli, Drizzly Grizzly oraz Plenum, a także W4 w pełnej formule.
Czytaj też: Klub B90 zmienia się i szykuje na nowe czasy100cznia w podwójnym rozmiarzeNowości nie zabraknie także na 100czni, która otwiera się już 15 maja. Będziemy mogli spodziewać się nowych punktów gastronomicznych oraz więcej przestrzeni.

- W tym roku 100cznia rośnie w siłę, dublując swój rozmiar. Szykujcie się na nowe zajawki, food trucki, bary i zadaszone przestrzenie - czytamy na ich facebookowym profilu.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (60)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Legenda Radmoru - wystawa
Legenda Radmoru - wystawa
wystawa
lis'20 7-29.08
Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni
Był sobie łowca - opowieść o ludziach epoki lodowcowej
Był sobie łowca - opowieść o ludziach...
wystawa
lut 12-30.06
Sopot, Grodzisko
Do DNA
Do DNA
wystawa
lut 13-31.12
g. 11:00 - 18:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym roku ukończono budowę gmachu Opery Bałtyckiej?