stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Otwarcie punktu widokowego i spektakl artystyczny (2 opinie)

Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna zaprasza w sobotę 13 października, o godzinie 12:00 na otwarcie trzeciego punktu widokowego w ramach Gdańskiego Szlaku Wodociągowego przy Zbiorniku Wody Stary Sobieski na Górze Szubienicznej we Wrzeszczu.

W otwarciu udział weźmie Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej i Jacek Skarbek, prezes spółki Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna.

Tradycyjnie otwarciu punktu widokowego będzie towarzyszyć spektakl artystyczny, tym razem pn. "Jak dobrze mieć sąsiada czyli spotkanie z balladą na Gdańskim Szlaku Wodociągowym", którego reżyserem jest Witold Paweł Burkiewicz, scenograf przestrzeni, twórca projektu "Spojrzenie na Gdańsk". Przedstawimy także podsumowanie "sezonu na Szlaku" - dane i informacje dotyczące odwiedzin w obiektach już udostępnionych w ramach projektu.

Dla gości planowana jest niespodzianka.

Punkt widokowy powstał przy Zbiorniku Wody Stary Sobieski na Górze Szubienicznej we Wrzeszczu. Pozostałe dwa to udostępniony wcześniej taras widokowy Zbiornika Wody Kazimierz i punkt widokowy przy Zbiorniku Wody Stara Orunia, któremu nadano imię Jerzy (na cześć Jerzego Sampa).

Zbiornik Wody Stary Sobieski powstał w 1911 r. i był eksploatowany do końca lat 70.tych ubiegłego wieku. Obecnie, Spółka GIWK kończy prace mające na celu udostępnienie go zwiedzającym wraz z wystawą o historii gdańskich wodociągów. Platforma widokowa pozwala podziwiać panoramę Wrzeszcza i Przymorza, a także zieleń Parku Królewskiego. Z tyłu, na miejscu dawnego cmentarza kremacyjnego z lat 1914-1966, powstał ogrodzony Park Nostalgiczny.

JAK DOTRZEĆ

Dojście na miejsce jest możliwe od ul. Sobieskiego. Po lewej stronie, stojąc w kierunku Suchanina, zaraz za willą przy ul. Sobieskiego 2, znajduje się oznakowane wejście na dość stromą drogę gruntową między działkami. Znajdująca się w tym miejscu tablica kierunkowa drogę dojścia do zbiornika. W pobliżu są dwa gruntowe, dość spore parkingi. Jeden zaraz przy skrzyżowaniu ul. Sobieskiego z ul. Siedlicką i Traugutta, a drugi nieco powyżej podejścia pod zbiornik, po tej samej stronie ulicy. Wejście możliwe jest również od strony ul. Traugutta oznakowaną ścieżką zaczynającą się za budynkiem cerkwi, wzdłuż ogrodzenia miejskiego stadionu. Wówczas zaparkować można na miejscach dostępnych wzdłuż ul. Traugutta.

Dojechać można także autobusem numer 115 - prosimy wysiąść na przystanku Jarowa.

Zbiornik Wody Stary Sobieski jest umieszczony w aplikacji Google Maps.

Przeczytaj także

Opinie (2)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaką nazwę nosił festiwal, który później został przekształcony w odbywający się do dziś Festiwal Polskich Filmów Fabularnych?