• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Otwarcie pracowni litografii Weksla

PRACOWNIA LITOGRAFII WEKSLA ponownie otwiera się dla Was. Prasa Weksla tym razem wylądowała w artystycznych podziemiach Miejskiej Hali Targowej w centrum Gdyni, w ramach inicjatywy stowarzyszenia Halo Kultura.

Zapraszamy Was do przestrzeni boksu pracowni, gdzie będzie można zobaczyć wystawę retrospektywę prac wykonanych na Weksli. Wystawa jest zapisem poprzedniej aktywności pracowni litografii Weksla. Była już prezentowana w kilku miejscach. Patrząc na nią nie znajdziemy myśli przewodniej. Grupa, która ją stworzyła, nie opisywała się jako formacja artystyczna z manifestem i dążeniem do wypracowania własnej estetyki lub tworzenia w ramach pewnej ekspresji.

Dla większości osób było to pierwsze spotkanie z grafiką (litografią, która jest wymagająca techniką). Wiele osób zrealizowała, nie tyle pierwszą, co jedyną grafikę w swoim życiu (miejsce, w którym przez dwa i pół roku działała pracownia to poznański skłot Od:Zysk - wspólnoty takie charakteryzują się dużą różnorodnością i migracją osób).

O stronie artystycznej i estetycznej tej prezentacji nie będziemy pisać. Opinie na ten temat wyrobią sobie Państwo sami oglądając wystawę. Realizacja pomysłu na działanie pracowni litografii w takim miejscu jak skłot to był ciekawy eksperyment. W pracowni nie uczyliśmy rysować, nie opowiadaliśmy jaką i czym grafika jest (lub powinna być). Wszystkie osoby mogły doświadczyć w pełni czym jest litografia. Otrzymywały wsparcie do realizacji grafiki; świadomościowe/konceptualne - jeżeli wyrażana była taka potrzeba, oraz technologiczne.

Otwarcie wystawy jest też sygnałem, że pracownia litografii kontynuuje działalność. Będziemy pracować w podobnej formule jak poprzednio. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

17 lutego to bardzo ważna data dla wszystkich fanów druku, ponieważ w tym samym czasie, po sąsiedzku - kilka boksów dalej - PRACOWNIA SITODRUKU SUZITO zaprasza Was na otwarcie przestrzeni galeryjnej oraz wystawę prób drukarskich.

Pracownia Sita Suzito powstała w 2016 r., a pół roku temu przeniosła studio do siedziby gdyńskiego stowarzyszenia Halo Kultura. Mimo, że czas pandemii nie był łaskawy dla nikogo Suzito nie próżnuje i rozwija się dalej. Z tej okazji goście studia serigrafii zapoznają się z techniką sitodruku oraz dowiedzą się jak działa manufaktura.

Całość wydarzenia okrasi muzyka DAVIO Dawid Susicki.

Dawid Susicki aka Davio - czyli 25-latek z Gdyni, absolwent Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz uczestnik trzeciego sezonu słynnego reality show Hotel Paradise, postać barwna i dobrze znana w Trójmiejskim gronie, wspierać będzie muzycznie otwarcie przestrzeni galeryjnej w Stowarzyszeniu Halo Kultura. Zaprezentuje nam gamę barwnych brzmień, które pobudzą nasze zmysły, z takich gatunków jak: PsyDub-PsyBass-Psychill po przez Psy-Tech skończywszy na Psychedelic Techno.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Cykl "Gdańsk według..." doczekał się 5 zeszytów. Komu, jak dotąd, nie poświęcono książki w tym cyklu?