stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Otwarcie Wystawy - Synchronia l Przemysław Łopaciński

Zapraszamy na otwarcie wystawy 30 września, na której zobaczymy najnowsze prace artysty oraz przykłady jego wcześniejszych realizacji podejmujących ten temat. Przygotowywany pokaz wiąże się z jubileuszem 20-lecia pracy artystycznej Przemysława Łopaciśniego.

21 - 31 października 2020, godz. 10:00 - 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

4 września 2020 - 31 stycznia 2021, godz. 10:00

Wstęp wolny
Tytuł wystawy odnosi się do stosowanej przez artystę techniki łączącej obraz i słowo w jednym na zasadzie wizualnego współistnienia. Dostrzegając jednoczesność procesów zachodzących w samym akcie tworzenia oraz tym, co przynosi życie, Łopaciński świadomie i konsekwentnie doprowadza do synergii obu tych obszarów na płaszczyźnie dzieła.

Przemysław Łopaciński - urodzony w 1971 roku w Gdańsku. Absolwent i wykładowca na Wydziale Malarstwa gdańskiej ASP, gdzie od 2015 roku prowadzi pracownię Rysunku Multimedialnego.

Dyplom w 2000 roku w pracowni prof. Romana Gajewskiego. W latach 2012-2016 prodziekan Wydziału Malarstwa. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 2017 roku. Obecnie pracuje na stanowisku prof. ASP i jest kierownikiem Katedry Rysunku.

Artysta sztuk wizualnych: malarz, rysownik, twórca obiektów przestrzennych i instalacji multimedialnych. Inicjator, kurator i organizator kilkunastu wystaw zbiorowych. W dorobku ma ponad 100 pokazów autorskich i grupowych w kraju i zagranicą, między innymi w Turcji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Ukrainie, Finlandii, Rumunii i Tajwanie. Uczestnik i laureat konkursów krajowych i międzynarodowych oraz stypendysta Miasta Gdańska. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech i Francji.

Ze względu na sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym, wszystko odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Prosimy o stosowanie się do nich oraz o wyrozumiałość.
 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku otwarto na Dolnym Mieście łaźnię, obecnie siedzibę Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia"?

 

Najczęściej czytane