Impreza już się odbyła
PATRONAT

Otwarcie Ulicy Elektryków (19 opinii)

ULICA ELEKTRYKÓW istnieje. To ulica mieszcząca się na terenie stoczni gdańskiej, mająca 200 m długości i 20 m szerokości. W mniej więcej jej połowie znajduje się wejście do Klubu B90. Decyzją kolektywu, w skład którego weszły różne środowiska artystyczne postanowiliśmy tę ulicę ożywić oraz udostępnić dla wszystkich chętnych, gdyż: ULICA ELEKTRYKÓW STANIE SIĘ MIEJSCEM SPOTKAŃ LUDZI NAJFAJNIEJSZYCH. W dniach 1-2 maja przekonacie się o tym osobiście.

Relacja z imprezy

PROGRAM

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


1.05 (PIĄTEK)

ULICA ELEKTRYKÓW (start: 12:00, wstęp wolny)

12:00 - 19:00 Zagrają: Pandadread Soundsystem Showcase
Muzyka: Roots, Reggae, Dub + Black Goodies Record Store - stoisko winylowe

19:00 BORO Muzyka: rock-indie

KLUB B90 (Start: 19:00, wstęp 20 zł)

Koncerty:
Olo Walicki KASZEBE II
PEDAL DISTORSIONADOR
THE PAU
KORTEZ
2.05 (SOBOTA)

ULICA ELEKTRYKÓW (start: 12:00, wstęp wolny)

RECORD STORE MEETING
Z winyli zagrają: RADEKK, JAZXING, LIPS, CRISPY, EVIUS, KAROL NOWAK, RHYTHM BABOON, DEEKEED, WZ

Muzyka: deep house, house, lounge, jazz, electronic

KLUB B90 (21:00 - ??, Bilety 15/20/25 zł)

BUŁKA PARYSS'KA

Szczegóły:
KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ

IMPREZY TOWARZYSZĄCE - INFO

MAJÓWKA ULICOŻERCÓW - KONWÓJ FOOD TRUCKÓW (1/2.05)

Smaczne spotkanie z trójmiejskimi food truckami.
Szczegóły - KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ


RECORD STORE MEETING (2.05)

Szczegóły/Zapisy - KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ

Zapraszamy 2 maja na trójmiejskie święto niezależnych wytwórni płytowych, sklepów muzycznych i miłośników płyt winylowych. Po prostu święto wydawnictwa muzycznego przyjmującego wszelkie dostępne kształty. W trakcie Record Store Meeting możecie nawiązać ciekawe kontakty, pogadać o muzie, napić się regionalnego piwka i smacznie zjeść.

Z winyli zagrają:
RADEKK, JAZXING, LIPS, CRISPY, EVIUS, KAROL NOWAK, RHYTHM BABOON, DEEKEED, WZ

WERNISAŻ

IN__
Hala
_CJE.

Każdy był kiedyś chory albo opiekował się chorym. Nazwa artystycznej inicjatywy pochodzi od zabiegów leczących nieżyty górnych dróg oddechowych i metaforycznie odnosi się do stanu zdrowia Stoczni Gdańskiej. Ożywcze IN_Hala_CJE. to typograficzny rebus, który będziemy rozwiązywać za pomocą spontanicznych, czasem naiwnych i może rozpaczliwych działań artystycznych w sąsiedztwie Hali B90, przy ulicy Elektryków. Wdech i wydech. Inhalacje. Rytm życia. Wznoszeniem i opadaniem można opisać dynamikę życia i umierania Stoczni Gdańskiej.

Na zaproszenie, z inicjatywy i w sąsiedztwie Hali B90 - z sukcesem inplantującej dźwięki w industrialną przestrzeń - będą odbywać się aktywności mieszczące się się w granicach słowa sztuka. Dla jednych Sztuka to Ołtarz przed którym klękają, dla innych to nic nie znaczący "fiś", dla większości to obszar nieznany i - co za tym idzie - niebezpieczny. Dla niektórych to obszar codziennych wysiłków, rzadkich cudów. Nie pozostawiając wątpliwości, mimo własnego lęku zapraszam na IN_Hala_CJE. W hali opróżnionej z urządzeń przemysłowych, umyjemy posadzki i otworzymy okna. Opuszczona przestrzeń jest dostojna, wielka i wysoka na 10 metrów, urzeka smutkiem i spokojem. Domyślając się dawnego szumu maszyn, rozmów stoczniowców rozumiem ciszę... przed...

Jako koordynatorka miejsca zapraszam do uczestniczenia i inplanowania swoich światów w obumarłą tkankę, możemy wywoływać duchy przeszłości, rodzić nowe dzieła, modlić się o życie w zdrowiu. Teraz jest tak, nie wiadomo, co będzie potem. Stocznia Gdańska uzmysławia rytmiczność. Po czasie sukcesów, rewolucji nastąpił bezdech. A na bezdech najlepsze są IN_Hala_CJE., powolny wdech i długi wydech, i jeszcze raz i znów. Ile się da. Przez okrągły otwór, który pozostał po rurze ciepłowniczej już można zaglądać bezpośrednio do środka hali, tak też będzie można oglądać przygotowane wizulane wypowiedzi artystów. Zachęcam do aktywności i proszę o kontakt (super.gosia.golinska@gmail.com)
/Gosia Golińska/ Koordynatorka miejsca

ULICA ELEKTRYKÓW MIEJSCEM SPOTKAŃ LUDZI NAJFAJNIEJSZYCH

MAJÓWKA ULICOŻERCÓW- KONWÓJ FOOD TRUCKÓW

Serdecznie zapraszamy do Gdańska na 2 dniowe, smaczne spotkanie z trójmiejskimi food truckami.W menu inauguracyjnej edycji znajdziecie:

Carmnik - Burgery
Pinata - Kuchnia meksykańska
Naleśniki z Bryki - francuskie crepes
La Buda - Burgery
Lipo Pizza - pizza z pieca kamiennego opalanego drewnem
Wielka Buła - zapiekanki
Musztarda Po Obiedzie - Burgery
MUKA BAR - Kuchnia wegetariańska i smaki świata
Black Mamba - Przekrój smaków kuchni tajskiej, chińskiej, wietnamskiej
Belgijki - Frytki duże, grube i chrupiące belgijskie
Słodka Fabryczka - gorące ciastka kominkowe z Węgier
Kultowe Zapiekanki - zapiekanki
Food Cab - świeże i pyszne zapiekane kanapki
Zakochany Kundel - makarony

Majówka na Stoczni, piękna sprawa.
Ulicę obok otwierają się Elektrycy, więc i Stolarze postanowili się otworzyć.

divadlo robi WYSTAWKĘ

ZAPRASZAMY na ULICĘ STOLARZY na STOCZNI GDAŃSKIEJ na WYSTAWKĘ naszych STARYCH MEBLI.

Po ferworze przeprowadzki odkopaliśmy wiele pięknych okazów, zbieranych przez lata mebli. NIe chcemy trzymać ich w uwięzi, więc CHODŹCIE i BIERZCIE z tego wszyscy.

Będą oczywiście piękne stare meble, będą nasze troche nowsze, a dookoła mnóstwo wydarzeń i budząca się do życia STOCZNIA.
Będzie MUZYKA, oraz PYSZNA SZAMA od super gdyńskiej ekipy Ogniem i Piecem.

ZAPRASZAMY!!!
____________________________________________________________

Wdech nr 2///IN_Hala_CJE B64
Zderzenie//////Instalacja. Gosia Golińska
Otwarcie ULICY ELEKTRYKÓW 1, 2, maja 2015 (piatek, sobota), od godz. 12
Hala B64/ul. Elektryków/Gdańsk Stocznia


IN_Hala_CJE B64 // ulica Elektryków

Zaproszenie do działań w Hali B64
ul. Elektryków/Gdańsk Stocznia
Rozpoczęcie akcji 1 maja 2015, godz. 12


IN_Hala_CJE B64 to typograficzny rebus, który będziemy rozwiązywać za pomocą spontanicznych, czasem naiwynych i może rozpaczliwych działań artystycznych w sąsiedztwie Hali B90, przy ulicy Elektryków. Każdy był kiedyś chory albo opiekował się chorym. Nazwa artystycznej inicjatywy odnosi się do zabiegów leczących nieżyty górnych dróg oddechowych i metaforycznie charakteryzuje stan Stoczni Gdańskiej. Ożywcze inhalacje, wdech i wydech. Wznoszeniem i opadaniem można opisać dynamikę życia i umierania Stoczni Gdańskiej.

Na zaproszenie, z inicjatywy i w sąsiedztwie Hali B90 - z sukcesem emitującej dźwięki w industrialną przestrzeń - będą odbywać się aktywności mieszczące się się w granicach słowa Sztuka. Dla jednych Sztuka to Ołtarz przed którym klękają, dla innych to nic nie znaczący "fiś", dla większości to obszar nieznany i - co za tym idzie - odczuwany jako niebezpieczny. Dla niektórych to obszar codziennych wysiłków, rzadkich cudów. Nie pozostawiając wątpliwości, mimo własnego lęku zapraszam do hali opróżnionej z urządzeń przemysłowych. Umyjemy posadzki i otworzymy wrota. Opuszczona przestrzeń jest dostojna, wielka i wysoka, urzeka smutkiem i spokojem. Domyślając się dawnego szumu maszyn, rozmów stoczniowców rozumiem ciszę... przed...

Jako koordynatorka miejsca zapraszam do uczestniczenia i implanowania swoich światów w obumarłą tkankę, możemy wywoływać duchy przeszłości, rodzić nowe dzieła, modlić się o życie w zdrowiu. Teraz jest tak, nie wiadomo, co będzie potem. Stocznia Gdańska to rytmiczność. Teraz zawieszona między robotniczą euforią przemian, których była inspiracją, a niedoszłymi jeszcze sukcesami. Po czasie solidarnościowej rewolucji nastąpił bezdech. A na bezdech najlepsze są inhalacje, powolny wdech i długi wydech.

Przez okrągły otwór, który pozostał po rurze ciepłowniczej można zaglądać do środka hali, tak też będzie można oglądać przygotowane wizulane wypowiedzi artystów. Czasami wrota Hali B64 będą otwarte, będziemy o tym zawiadamiać.

Wdech nr 1///IN_Hala_CJE B64///zrobiony
Mycie B64///Performace z WUKO (2 mężczyźni i 2 urządzenia)
Wydarzenie 8 i 9 kwietnia 2015 (środa i czwartek), od godz. 9
Hala B64/ul. Elektryków - ul. Nowa Wałowa/Gdańsk Stocznia
Po wielu bezludnych latach w Hali B64 pierwszy wdech w ramach projektu IN_Hala_CJE B64. Tuż przed uroczystym otwarciem ulicy Elektryków (1 maja 2015), z użyciem sprzętu WUKO i i męskiej siły odbyło się mycie. Akt krzątania się. Wbetonowanany obowiązek czystości. Sprzątanie brudów. Musimy mieć czyste ręce i mamy czyste ręce. Po myciu ukazała się biała posadzka ze śladami mocowania dawnych urządzeń.
Zapraszam do zaopiekowania się Halą B64

Gdzie: ul. Elektryków , Gdańsk (obok klubu B90)

Start: piątek i sobota 12:00 - 06:00 (rano:)
Wstęp: bezpłatny

Oprócz pyszności czeka na Was moc muzyki oraz targ winylowy na świeżym powietrzu, a także koncerty i imprezy towarzyszące w klubie B90.

Szykujcie miejsce w brzuchu, będzie smacznie :)

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Wydarzenia na Ulicy Elektryków są darmowe.

1.05 @ B90, godz.: 19:00 - Olo Walicki KASZEBE II - 20 PLN
2.05 @ B90, godz.: 21:00 - Bułka Paryss'ka - 15/20/25 PLN

Opinie (19) 1 zablokowana

 • Super!:)

  • 13 1

 • Kim są ludzie najfajniejsi ?

  Czy to ci, którzy z nosami w smartfonach nie widzą świata poza czubkiem swojego vansa, Ci którzy zimą chodzą w podwinietych nogawkach bez skarpetek, strzygą się niczym Kozacy zaporoscy, zjedzą cokolwiek byle sprzedane było z barakowozu ale nie umieja powiedziec dzień dobry i ustąpic miejsca ciezarnej w tramwaju?

  • 115 14

 • najfajniejsi to ci ktorzy łukną wszystko co podaje TVN i inne media lewackie. Oczywiscie jest to elektorat PO

  • 10 20

 • Co za bzdury

  Co za bzdury nic z tego nie rozumiem, jednak artysci to maja zdrowo nasr*ne w głowach.. ten artykuł tez widac pisał jakis nacpany artysta.

  • 14 20

 • definicja fajnego człowieka.....

  ...dla mnie fajny jest każdy kto NIE MA facebooka :P:P:P użytkownik fejsa to dla mnie inteligent na poziomie IQ planktonu więc omijam łukiem:P wolę garstkę przyjaciół niż setkę pseudo-znajomych:P

  • 25 8

 • hipstersiada!!!

  Imprezka dla przedstawicieli nowoczesnej subkultury ,aby być fajnym pojawiają się na takowej imprezce w powyciąganych swetrach a w rękach im lśnią najnowsze smartfony i trza foty zrobić i na fejsika, że się było oczywiście...

  • 12 15

 • najwidoczniej nie do ciebie kierowany był ten artykuł, przypale

  • 7 5

 • ...

  Dobrze, czas rozbujac to miasto uśpione przez strach Budynia przed moherami

  • 10 1

 • Dzielenie ludzi na najfajniejszych i tych mniej fajnych nie jest fajne.

  • 11 1

 • polaki kochane...

  Ludzie!!!
  Opamiętajcie się!
  Jeszcze sie nie zaczęło, a już hejt?
  polaki kochane, a może zauważyć, ze coś sie dzieje, że się komuś coś jeszcze chce zrobić i zorganizować, że może być świetna impreza za grosze????
  Mam nadzieję, że tam nie przyjdziecie..... Zakwaszone ogóry... To nie jest impra dla was.

  • 11 4

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Teatr Miniatura to teatr: