stat
Impreza już się odbyła

Otwarcie Sołdka

W najbliższą sobotę, 23 maja Narodowe Muzeum Morskie otwiera kolejne oddziały i zaprasza gości do Ośrodka Kultury Morskiej w Gdańsku i na "statek-muzeum "Sołdek".

6 czerwca - 1 lipca 2020, godz. 12:00

Gdynia,
Wstęp wolny

3 - 30 czerwca 2020, godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Pierwszych pięciu gości, którzy kupią bilety w sobotę w kasie muzeum w Spichlerzach na Ołowiance oraz w kasie w OKM dostanie prezent!

- Wiemy, że wszyscy się stęsknili za "Sołdkiem". Nasi goście od dłuższego czasu pytają, kiedy znowu będą mogli zwiedzać statek - mówi dr Marcin Westphal, zastępca dyrektora ds. merytorycznych w NMM - Jesteśmy szczęśliwi, że znowu otwieramy dla zwiedzających jeden z ulubionych gdańskich obiektów, ale w związku z sytuacją epidemiologiczną, będziemy prosić naszych zwiedzających o szczególną ostrożność.

Od 23 maja zwiedzanie "Sołdka" będzie możliwe tylko w rękawiczkach, które goście dostaną w kasie do zakupionego biletu. Rękawiczki są w trzech rozmiarach, a goście będą proszeni o nałożenie ich przed zwiedzaniem "Sołdka". Na statku może przebywać jedocześnie 30 osób, które podczas zwiedzania, dla swojego bezpieczeństwa będą musiały zastosować się do zmodyfikowanych dróg zwiedzania.

- W sobotę zapraszamy też wszystkich do Ośrodka Kultury Morskiej. Niestety w związku z obostrzeniami epidemiologicznymi, ze zwiedzania wyłączona została czasowo sala interaktywna oraz część stanowisk dotykowych na wystawie "Statki nasza pasja".

- Sala interaktywna to ulubione miejsce dzieci w naszym muzeum - mówi dr Marcin Westphal - Nasi najmłodsi goście mają tu pełną swobodę poruszania się i dotykania wszystkich eksponatów. Bieżące odkażanie i dezynfekcja przycisków, ławek, poręczy, ekranów dotykowych po każdorazowym użyciu psułaby zabawę naszym gościom. Sala interaktywna to też wspólna zabawa, a w tym momencie nadal prosimy naszych zwiedzających o utrzymywanie bezpiecznej odległości dwóch metrów.

Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli zaprosić naszych gości również do sali interaktywnej, a tym czasem - na zwiedzających czekają wystawy "Łodzie ludów świata" i "Statki nasza pasja" oraz wszystkie wystawy w Spichlerzach na Ołowiance, które otwarte są już od 16 maja!

Narodowe Muzeum Morskie kolejne oddziały - Żuraw, statek-muzeum "Dar Pomorza" w Gdyni, oddziały w Tczewie, Kątach Rybackich i Helu planuje otworzyć w kolejne soboty.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Czy w obecnej siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, w czasach powojennych, prowadzona była działalność sportowa?