• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Otwarcie Biblioteki Ratuszowej (1 opinia)

W poniedziałek 7 lutego, zapraszamy na otwarcie Biblioteki Ratuszowej. Nazwa nawiązuje do budynku, w którym nowa filia będzie się znajdować odrestaurowanym Ratuszu Oruńskim, przy ulicy Gościnnej 1.

Na piętrze oraz na poddaszu została zaplanowana wypożyczalnia książek, kącik dla dzieci oraz przestrzeń warsztatowa. Filia jest w pełni dostosowana do osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzin, szczególnie, że w pierwszym tygodniu działania nowej biblioteki, przygotowaliśmy szereg wydarzeń i atrakcji. W programie m.in. spotkania z Pawłem Huelle i Anną Kańtoch, a także warsztaty dla dzieci, młodzieży i seniorów.

Obowiązują zapisy e-mailowe, na warsztaty pod adres: anna_walkowiak@wbpg.org.pl oraz na spotkania autorskie: promocja@wbpg.org.pl).

Przewidzieliśmy również atrakcję, która zaangażuje całe rodziny. Czeka na nich czeka dostępna na smartfony gra multimedialna "Spotkanie w Bibliotece". Pozwoli ona poznać historię, topografię i ciekawostki dotyczące budynku oraz dzielnicy Orunia. W pierwszym tygodniu, w związku z grą, przewidujemy konkurs z nagrodami.

Program wydarzeń w Bibliotece Ratuszowej:
07.02-12.02.: gra rodzinno-przestrzenna
odnosząca się do historii budynku i dzielnicy, wymagająca zainstalowania aplikacji na telefon; w kolejnym tygodniu ogłoszenie na Facebooku zwycięzców i nagrodzenie ich upominkami. Gra będzie aktywna przez cały rok każdy chętny będzie mógł zagrać, ale po 12.02. nie będzie to już monitorowane i nagradzane.

07.02.2022, 17:30 Spotkanie autorskie z Anną Kańtoch, autorką popularnych powieści kryminalnych (w nawiązaniu do historii budynku, w którym niegdyś mieścił się komisariat policji)

08.02.2022, 17:00 Folk warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat (Prowadzenie: Anna Kaźmierak, na podstawie książki własnego autorstwa: Turonie, żandary, herody, Dwie Siostry 2019)

09.02.2022, 15:30 Warsztaty psychologiczne dla młodzieży (12 18 lat ) z Przemkiem Staroniem - Nie rozumiem tego świata czyli co zrobić, aby odnaleźć się w trudnej rzeczywistości

10.02.2022, 12:00-14:00 Warsztaty dla seniorów z Akademią Zabawy i Edukacji Wykrzyknik: Mandale Zero-Waste wykonane z ziaren, makaronów i kasz

11.02.2022, 17:30 Spotkanie autorskie z Pawłem Huelle; ogłoszenie rocznej akcji Gdańsk czyta: Talita; prowadzenie Anna Burzyńska


Szczegółowy program i bieżące informacje znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: https://wbpg.org.pl/aktual.../otwarcie-biblioteki-ratuszowej

Rodzinna gra multimedialna "Spotkanie w Bibliotece"
Przewidzieliśmy również atrakcję, która zaangażuje całe rodziny: dostępną na smartfony grę
multimedialną "Spotkanie w Bibliotece", która pozwala poznać historię, topografię i ciekawostki dotyczące budynku oraz dzielnicy Orunia.

Gra, wymagająca zainstalowania aplikacji na telefon, będzie aktywna od poniedziałku 7 lutego 2022 przez cały rok. W pierwszym tygodniu przewidujemy konkurs z nagrodami dla wytrwałych graczy. W kolejnych tygodniach każdy chętny będzie mógł zagrać, ale po 12 lutego wyniki nie będą już monitorowane i nagradzane.

Cykliczne imprezy - oferta kulturalna
W kolejnych tygodniach po otwarciu również nie zabraknie atrakcji dla mieszkańców Oruni i nie tylko. Biblioteka Ratuszowa przygotowuje bardzo atrakcyjną ofertę kulturalną.

Dla najmłodszych czytelników planowane są cykliczne zajęcia promujące głośne czytanie literatury dziecięcej, przedstawienia teatralne dla dzieci - spektakle na podstawie znanych bajek, w których dzieci będą mogły brać czynny udział oraz kreatywne warsztaty - zajęcia artystyczne skierowane do dzieci pod opieką animatorów, podczas których poznają sposoby na spędzenie czasu, bez wykorzystywania telefonów, komputerów, czy innych urządzeń.

Dla młodzieży planowane są warsztaty i spotkania rozwijające zainteresowania oraz pasje: fotografia, ekodesign, kreatywne wykorzystanie smartfona do animacji filmowej, konstruowanie modeli Ugears.

Nie zabraknie także spotkań podróżniczych i wieczorów z grami planszowymi.

Dla dorosłych i seniorów oprócz spotkań z autorami, podróżnikami, artystami oraz ciekawymi ludźmi planowane są spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, prezentacje książek, które pomagają rozwijać zainteresowania, pasje artystyczne, kulinarne, podróżnicze i sportowe, warsztaty z zakresu obsługi oraz korzystania ze smartfona, aplikacji telefonicznych, zakresu obsługi komputera i Internetu.

Zapraszamy do BIBLIOTEKI RATUSZOWEJ

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Jadę do was

    Naładujē möj skuter i śmigam!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W którym roku po raz pierwszy w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Turniej Poezji Społecznie Zaangażowanej o Nagrodę Czerwonej Róży?