• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ottavio Dantone, Accademia Bizantina

Wydarzenie w ramach

Finałowy, wielkanocny wieczór festiwalu Actus Humanus - Resurrectio należeć będzie do artystów zawsze przyjmowanych przez gdańską publiczność owacyjnie: Ottavia Dantone i jego Accademia Bizantina, a także międzynarodowej plejady solistów. Genialny klawesynista poprowadzi wykonanie pierwszego i jednego z najlepszych włoskich oratoriów Georga Friderica Handla Il trionfo del Tempo e del Disinganno.

lis 26

sobota, godz. 19:00

Wstęp wolny
gru 7-11

środa - niedziela

Gdańsk, (różne lokalizacje)
bilety 50 - 150 zł
przedsprzedaż 30 - 120 zł
Kup bilet
George Frideric Handel
Il trionfo del Tempo e del Disinganno HWV 46

muzyka dawna - koncerty w Trójmieście


Piacere: Sophie Rennert - sopran
Bellezza: Monica Piccinini - sopran
Disinganno: Delphine Galou - alt
Tempo: Martin Vanberg - tenor

Accademia Bizantina
Ottavio Dantone - dyrygent

Ottavio Dantone
Klawesynista i organista, dyrygent zespołu Accademia Bizantina, z którym zarejestrował szereg zapadających w pamięć płyt, zarówno z muzyką instrumentalną, jak i operową. Po sukcesach konkursowych w połowie lat 80. zyskał szybkie zainteresowanie krytyki i publiczności. W 1989 roku rozpoczął współpracę z orkiestrą Accademia Bizantina, a w 1996 zotał jej dyrektorem. Pod jego kierunkiem zespół osiągnął swą wyjątkową pozycję na świecie. Jako dyrygent prowadzi obecnie zarówno zespoły kameralne, jak i orkiestry, rozszerzając swój repertuar o dzieła okresu klasycyzmu i romantyzmu. Od 1999 roku wiele uwagi poświęca pracy nad dziełami operowymi, nie zaniedbuje jednak działalności solowej. Nagrywał m.in. dla wytwórni Decca, Deutsche Grammophon, Na?ve, Harmonia Mundi, zdobywając wiele międzynarodowych nagród.

Accademia Bizantina
Grupa należy dziś do najbardziej rozpoznawalnych zespołów muzyki dawnej na międzynarodowej scenie. Powstała w 1983 roku z zamiarem uprawiania muzyki w stylu i jakości kameralistyki: "niczym wielki kwartet smyczkowy". Początkowo rozwijała się w kontakcie z takimi artystami, jak Jörg Demus, Riccardo Muti, Luciano Berio, a wreszcie Stefano Montanari, który pozostając przez 20 lat koncertmistrzem orkiestry, doprowadził ją do idei wykonywania muzyki od XVII do XIX wieku na instrumentach z epoki. Od 1989 roku jako klawesynista współpracuje z Accademią Ottavio Dantone, który w 1996 roku został jej szefem. Orkiestra występuje w najbardziej prestiżowych salach i podczas największych festiwali. Liczne nagrania, realizowane dla wytwórni Decca, Harmonia Mundi, Na?ve, Deutsche Grammophon, Onyx regularnie zdobywały entuzjastyczne recenzje, prestiżowe nagrody, jak Diapason d'Or czy Midem Classic Award, czy nominację do Grammy.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    70-100 zł

Opinie

Sprawdź się

Jedynym trójmiejskim artystą, który pracę zawodową w teatrze łączy z karierą poety i frontmana trójmiejskiego zespołu rockowego jest...?

 

Najczęściej czytane