• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Othello: The Remix

musical
kasy:
58 351-01-01
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
czas trwania:
1 godz. 20 min. (bez przerw)
w ramach wydarzenia:
Festiwal Szekspirowski
9.7
6 ocen
Chicago Shakespeare Theater & Richard Jordan Productions Ltd (USA)
Othello: The Remix
William Szekspir

Zbierające pochlebne recenzje w trakcie międzynarodowego tournée i powracające tryumfalnie do zapełnionej po brzegi sali teatralnej w Chicago przedstawienie jest świeżym, miejskim ujęciem klasycznej tragedii szekspirowskiej, rozwiniętej i rozpisanej na nowo do oryginalnych kompozycji The Q Brothers — czołowych reinterpretatorów Szekspira w nurcie hiphopowym. Nieważne, czy oczekujesz szalonej nocy pełnej rymu i rymów, czy szukasz nowego spojrzenia na twórczość Szekspira, "Othello: The Remix" to mocny, kipiący energią i niepowtarzalny spektakl.

Scenariusz jest przezabawny, dopracowany i przejrzysty. Nie ma momentu, w którym widz gubi się lub traci zainteresowanie, pomimo meandrów historii i zatrzęsienia postaci. (...) Ci, którzy znają oryginał, docenią to przedstawienie na wielu płaszczyznach, a ci, którzy stykają się z historią Otella po raz pierwszy, będą mogli cieszyć się świetną i dobrze opowiedzianą historią.
Kelly Apter, "The Scotsman"

W 2012 roku spektakl zdobył Musical Theatre Awards w dwóch kategoriach na festiwalu w Edynburgu.

Reżyseria, tekst, muzyka: GQ, JQ
Współpraca: Rick Boynton
Scenografia, kostiumy: Scott Davis
Światła: Jesse Klug
Dźwięk: James Savage
Peruki i makijaż: Melissa Veal
Dodatkowy wokal: Sophie Grimm

Obsada: Jackson Doran (Cassio/Emilia), Postell Pringle (Otello), GQ (Jago, Brabantio), JQ (Rodrigo, Loco Vito, Bianka), Clayton Stamper (DJ)

-----

GQ (ur. w Chicago) ukończył studia licencjackie na kierunku Teatr Eksperymentalny w Tisch School of the Arts przy uniwersytecie nowojorskim. W Chicago Shakespeare Theatre pracował przy spektaklach Othello: The Remix i Funk It Up About Nothin'. Współtworzył i występował w offowym broadwayowskim hicie, The Bomb-itty of Errors. Wspólnie ze swoim bratem i resztą aktorów z Bomb-itty, G pisał scenariusze i występował w telewizyjnym show hiphopowo-komediowym, Scratch and Burn (MTV). Jest autorem scenariusza, reżyserem i aktorem w filmie Just Another Story (Showtime). Występował w serialach Boston Public (Fox) i Wzór (CBS), oraz w godzinnym dramacie Johnny Zero (Fox). Ostatnio występował jako DJ Nelson w sztuce Welcome to Arroyo's autorstwa nominowanego do nagrody Pulitzera Kristoffera Diaza, wystawianej w The Old Globe w San Diego. Jest także członkiem pochodzącej z Chicago grupy komediowo-rapowej, znanej jako The Retar Crew.

JQ (ur. w Chicago) pracował w Chicago Shakespeare Theatre przy spektaklach Othello: The Remix i Funk It Up About Nothin'. Zadebiutował w offowym środowisku broadwayowskim podkładając beaty jako DJ/kompozytor w Bomb-itty of Errors. Wraz z częścią aktorów z Bomb-itty J pisał scenariusze i występował w telewizyjnym show hiphopowo-komediowym, Scratch and Burn (MTV). Współtworzył i napisał oryginalną ścieżkę dźwiękową do filmu swojego brata, Just Another Story (Showtime). Pod pseudonimem J.A.Q nagrał solowy album hiphopowy, Foul Mouth Poet. Wspólnie z kolegami z obsady, Jacksonem, Posem i G, udziela się wokalnie w grupie The Retar Crew. Obecnie wspólnie z najstarszym bratem, TQ, prowadzi Smallflower TV, video blog o zdrowym stylu życia, pielęgnacji ciała i goleniu na mokro.

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery