• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Otello. Teatralny Pasjans

Posłuchajcie i zobaczcie najsłynniejszą na świecie tragedię o zazdrości i fascynującą opowieść o mężczyźnie, który bardzo mocno kochał może nawet za bardzo? Porywczy generał Otello, Maur wenecki i jego piękna żona Desdemona to para, którą połączyło silne uczucie i wielka namiętność. Gdyby nie zawistny Jago, ich życie potoczyłoby się całkiem inaczej...

mar 8

piątek, godz. 19:00

bilety 40 zł
ulgowy 30 zł
kwi 22

poniedziałek, godz. 12:00

Wstęp wolny
Prezentacje spektakli

Grupa Teatralna BIS - SOSW nr 2 Gdynia
liderki: Barbara Jagodzińska i Elżbieta Lamparska
reż. Urszula Kowalska

Grupa Dzienny Dom Pomocy "Kisiel" - Gdańsk
liderka: Tatiana Kamińska
reż. Hanna Świętnicka

Grupa Teatralna "Wykrzyknik" - VIII LO im. K. E.N. w Gdańsku
liderka: Iwona Szwoch
reż. Maciej Wizner

Teatralny Pasjans to projekt łączący młodzież, osoby starsze i osoby z niepełnosprawnościami. Już po raz 8-my otwieramy możliwość uczestniczenia w twórczym procesie kreowania spektaklu i wyzwolenia prawdziwych teatralnych emocji. Teatralny Pasjans skierowany jest do grup uczniów, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami z Trójmiasta i okolic. W swoich lokalnych ośrodkach/miejscowościach, pod opieką profesjonalnych reżyserów teatralnych, uczestnicy przygotowują własną adaptację sceniczną jednego z dzieł Szekspira. Jeden tekst jest jednocześnie przygotowywany przez jedną grupę seniorów, jedną uczniów i jedną grupę osób z niepełnosprawnościami.

Jest to projekt pobudzający pasje, integrujący różne środowiska, przywracające godność i dumę z własnych osiągnięć. Choć na co dzień jesteśmy różni w Teatralnym Pasjansie mówimy tym samym językiem tym samym tekstem teatralnym. Jedni po drugich wcielamy się w te same role. Ten projekt uczy nas wszystkich szacunku do siebie nawzajem. I pokazuje, że każdy człowiek ma coś absolutnie niezwykłego do zaoferowania światu.
W ósmej edycji Teatralnego Pasjansa grupy uczestników zmierzą się z tekstami Williama Szekspira trzy grupy zrealizują Otella, następne Koriolana, a trzy kolejne Wesołe kumoszki z Windsoru. Każdej grupie przydzielimy profesjonalnego reżysera, który będzie pracował z nią w wybranym przez grupę miejscu. Finał projektu odbędzie się na deskach Teatru Szekspirowskiego w dniach 4-6 grudnia 2023.

Informacja o biletach

Wstęp wolny - po okazaniu bezpłatnej wejściówki, do odebrania w kasie GTS od dnia 20.11.2023.

Opinie

Sprawdź się

Przystań książki to plażowa inicjatywa którego miasta?

 

Najczęściej czytane