stat

Ostatnie drzewo - spotkanie z twórcami komiksu

Zapraszamy na wirtualne spotkanie z twórcami komiksu "Ostatnie drzewo". Transmisję na żywo obejrzycie na stronie na facebooku gdyńskiej Biblioteki.


Ostatnie drzewo to projekt komiksowy stworzony przez drużynę popularnych polskich autorów/autorek komiksów oraz ilustratorów/ilustratorek. W ich gronie znaleźli się m.in.: Jan Mazur, Anna Krztoń, Jakub Dem Dębski, Berenika Kołomycka, Bartek Henryk Glaza, Jerzy Łanuszewski, Edyta Bystroń, Krzysztof Owedyk, Joanna Karpowicz, Tomasz Spell Grządziela czy Karolina Szarosen Plewińska).

Nad całością projektu czuwa publicysta i scenarzysta komiksowy, a także pomysłodawca projektu, Paweł Kicman.

Dochód ze sprzedaży tej antologii w całości zostanie przekazany Pracowni na rzecz Wszystkich Istot, organizacja, która zajmuje się ochroną dzikiej przyrody i popularyzacją filozofii głębokiej ekologii.
Na 150 stronach, do których użyto papieru z odzysku, znalazły się różnej długości komiksy związane tematycznie z ekologią: poetyckie, dramatyczne, komediowe, fantastyczne i obyczajowe.

Spotkanie poprowadzi Izabela Rutkowska - pracowniczka Biblioteki Gdynia, lektorka języka polskiego dla obcokrajowców oraz założycielka "Klawego kuriera", magazynu tworzonego przez młodych adeptów dziennikarstwa, przyjaciół Biblioteki Gdynia.

Tutaj możecie wesprzeć zbiórkę: https://wspieram.to/ostatniedrzewo

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Prawa licencyjne do jakiego głośnego musicalu Amerykanie sami zaproponowali Teatrowi Muzycznemu w Gdyni?