• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
Wędrujące Lalki Pana Pezo (Rosja) (Mr Pejo's Wandering Dolls)
Ostatni bastion

Ostatni bastion starego teatru - przedstawienie w stylu bufonady, które niknie powoli pod naciskiem współczesnej, awangardowej sztuki konceptualnej. Występują w nim tradycyjni mieszkańcy domku z kart, Pulcinella i Pierrot, Aktorka i Aktor - Komedianci. Jak przystało na prawdziwą bufonadę, przedstawienie jest pełne zaskakujących tricków i mitycznych postaci, jak. np. Minotaur, który symbolizuje irracjonalność teatru. Przedstawienie zgłębia problem wewnętrznej agresji i fikcyjnych granic wytyczanych przez ludzi, przybliża też odwieczny związek między widownią a aktorami.

"Ostatni bastion" to zabawne, prowokujące przedstawienie. Publiczność jest bombardowana z katapulty, bohaterowie budują barykady, próbują dezerterować, wywieszają białą flagę. Sztuka jest zabawna i ekscytująca, inteligentna i groteskowa. Dla każdego widza.

O teatrze:
Teatr w stylu bouffon i kultury karnawałowej, teatr masek i groteski, założony w 1993 roku w Sankt Petersburgu. Inspiracje czerpie z oryginalnego tańca barokowego, sztuki historycznej i średniowecznych miniatur, a tak właściwie - to ze wszystkiego. Każde przedstawienie jest interaktywne, wszyscy mają szansę stać się częścią sztuki lub zostać ukrytym obserwatorem. Wędrujące Lalki Pana Pezo występowały już przed takimi osobistościami jak Tony Blair, George Bush, Jej Wysokość Księżna Kentu, szejk Zjednoczonych Emiratów Arabskich itp. Teatr zdobył wiele nagród na festiwalach i przeglądach, m.in. w Rosji, Polsce i Rumunii.

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery