• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Osowska & Pawłocki - O miłości śpiewam: kiedy opera spotyka jazz

29 lipca w Oliwskim ratuszu Kultury szykuje się niezwykły wieczór muzyczny, na którym usłyszymy duet Emilii Osowskiej i Krzysztofa Pawłockiego, czyli połączenie jazzującej gitary i mezzosopranu. Przygotujcie się na muzyczną petardę!

gru 11

niedziela, godz. 17:00

Wstęp wolny
mar 11

sobota, godz. 19.00

bilety 40 zł
Duet Osowska & Pawłocki to niespotykane połączenie świata opery i jazzu, w którym każdy zachowuje dotychczasową integralność, a jednocześnie razem tworzą nową, spójną jakość. Ich muzyka to kombinacja uczuciowości, improwizacji, niespodzianek i łamanych reguł.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Podczas koncertu w Oliwskim Ratuszu Kultury usłyszymy 4 Pieśni Ludowe w unikalnej aranżacji na śpiew i gitarę, najnowsze kompozycje Krzysztofa Pawłockiego do młodzieńczych testów Emilii Osowskiej (sic!) oraz Monteverdiego i Gershwina - w niespotykanym jazzowym wydaniu.

Emilia Osowska - artystka, śpiewaczka, mezzosopran. Współzałożycielka i członkini zespołu Les Femmes Opera. Laureatka międzynarodowych konkursów wokalnych. Współtwórca i współreżyser koncertów i autorskich spektakli muzycznych. Ma za sobą kilkanaście autorskich ról, w tym: Marii w "Dziewczynach z Neapolu", Anny w "Pejzażu polskim", Izabelli w "Babskim Lecie", Ady w "Małym Kinie", Matyldy w "Kup Pan Dżem" oraz Marii Matki Jezusa w "3 Mariach". Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Technologii Chemicznej Politechniki Gdańskiej. Człowiek wielu pasji i nieustannego poszukiwania inspiracji.

Krzysztof Pawłocki - kompozytor, gitarzysta pochodzący z Ustki, od wielu lat osiadły w Gdańsku. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 10 lat. Absolwent Akademii muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunku Instrumentalistyka jazzowa, specjalizacja gitara. Na swoim koncie ma współpracę z zespołami: 12 kamieni, Moa, Marta Szefke Groove Band, Basia Kawa, Shandy&Eva, Gdański Chór gospel, Juventus gospel choir, Les femmes, Emilią Osowską, Da.kaa, Mild trio, Jazz.u, Jazzuj Panu cała ziemio, Pieśni. Uczestnik wielu jazzowych (i nie tylko) jam session trójmiejskiej sceny muzycznej.

Zapraszamy!
 

Opinie

Sprawdź się

"Wesołe Kumoszki z Windsoru" były pierwszym spektaklem granym na deskach: