Impreza już się odbyła

Oruńskie Koncerty - Trąbka (1 opinia)

W niedzielę 24 listopada o godz. 17.00 odbędzie się kolejny Koncert Oruński pod nazwą "Trąbka" na zabytkowych organach Eduarda Wittka z 1911 roku w salezjańskim kościele parafialnym p.w. Św. Jana Bosko na gdańskiej Oruni.

Z inicjatywy księdza Mariusza Słomińskiego, proboszcza parafii pw. Jana Bosko na Oruni i pod nadzorem Andrzeja Szadejki na początku tego roku ukończono projekt renowacji i częściowej rekonstrukcji neoromantycznych organów pneumatycznych elbląskiej firmy Eduarda Wittka ufundowanych w 1911 roku dla tutejszego kościoła przez rodzinę Hoene. Kompleksowe prace konserwatorsko organmistrzowskie przywróciły nie tylko sprawność techniczną, ale również pierwotny blask brzmienia sprzed ponad stu lat, który nie tylko umożliwia prezentacje romantycznej i neoromantycznej muzyki organowej i kameralnej w najwierniejszej formie, ale również inspiruje do realizowania nowych unikatowych projektów.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


ORUŃSKIE KONCERTY
TRĄBKA
niedziela, 24.11.2019 godz. 17.00
kościół parafialny pw. Św. Jana Bosko na Oruni
ul. Gościnna 15

Bogdan Narloch - organy
Roman Gryń - trąbka

Koncert dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.
Projekt renowacji i konserwacji organów był dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Konserwacja Zabytków" oraz środków Miasta Gdańska. Organizatorem koncertu jest parafia pw. Św. Jana Bosko na Oruni oraz Fundacja Trinitas Artis.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Nastolatka godność

    Tyle ich cierpi obecnie

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaki trójmiejski teatr dysponuje Nową Sceną?

 

Najczęściej czytane