• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Oruńskie Koncerty - Saksofon

W niedzielę 22 września 2019 o godz. 17.00 odbędzie się czwarty Koncert Oruński pod nazwą Saksofon na zabytkowych organach Eduarda Wittka z 1911 roku w salezjańskim kościele parafialnym p.w. Św. Jana Bosko na gdańskiej Oruni.

Dzięki Fundacji Trinitas Artis we współpracy z parafią salezjańską na Oruni oraz przy wsparciu Samorządu Województwa Pomorskiego będziemy mogli usłyszeć w niedzielę 22 września o godz. 17.00 kolejny ORUŃSKI KONCERT, tym razem w wykonaniu duetu organów z saksofonem pod tytułem - po prostu - SAKSOFON. Młodzi polscy artyści - gdańszczanin Patryk Podwojski na organach i pochodzący z Dąbrowy Górniczej saksofonista Szymon Zawodny zaprezentują program złożony z improwizacji organowych oraz utworów skomponowanych na ten niecodzienny zestaw instrumentów. Nie zabraknie również motywów muzycznych znanych z polskich filmów. Zapraszamy serdecznie.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Z inicjatywy księdza Mariusza Słomińskiego, proboszcza parafii pw. Jana Bosko na Oruni i pod nadzorem Andrzeja Szadejki na początku tego roku ukończono projekt renowacji i częściowej rekonstrukcji neoromantycznych organów pneumatycznych elbląskiej firmy Eduarda Wittka ufundowanych w 1911 roku dla tutejszego kościoła przez rodzinę Hoene. Kompleksowe prace konserwatorsko organmistrzowskie przywróciły nie tylko sprawność techniczną, ale również pierwotny blask brzmienia sprzed ponad stu lat, który nie tylko umożliwia prezentacje romantycznej i neoromantycznej muzyki organowej i kameralnej w najwierniejszej formie, ale również inspiruje do realizowania nowych unikatowych projektów.

ORUŃSKIE KONCERTY
SAKSOFON
niedziela, 22.09.2019 godz. 17.00
kościół parafialny pw. Św. Jana Bosko na Oruni
ul. Gościnna 15

Patryk Podwojski - organy
Szymon Zawodny - saksofon

W programie utwory J.S.Bacha, W.A.Mozarta, G.Faure, M.Regera, G.Merkla, J.Brahmsa Koncert dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego. Projekt renowacji i konserwacji organów był dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Konserwacja Zabytków" oraz środków Miasta Gdańska. Organizatorem koncertu jest parafia pw. Św. Jana Bosko na Oruni oraz Fundacja Trinitas Artis.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Jednym z najcenniejszych eksponatów Muzeum Narodowego w Gdańsku jest srebrna ozdoba z XIII w., której podstawę stanowi...?