stat
Impreza już się odbyła

Oruńskie Koncerty - Komeda

W niedzielę 19 maja 2019 o godz. 19.30 odbędzie się oryginalny Koncert Oruński na zabytkowych organach Eduarda Wittka z 1911 roku w salezjańskim kościele parafialnym p.w. Św. Jana Bosko na gdańskiej Oruni.

sie 12

czwartek, godz. 21:00

Sopot,
bilety 20 zł

w każdą środę (do 25.08), godz. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Dzięki inicjatywie księdza Mariusza Słomińskiego, proboszcza parafii pw. Jana Bosko na Oruni i pod nadzorem Andrzeja Szadejki na początku tego roku ukończono projekt renowacji i częściowej rekonstrukcji neoromantycznych organów pneumatycznych elbląskiej firmy Eduarda Wittka ufundowanych w 1911 roku dla tutejszego kościoła przez rodzinę Hoene. Konserwacja organów była wspierana finansowo ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Gdańska.

jazz - koncerty w Trójmieście


Kompleksowe prace konserwatorsko-organmistrzowskie przywróciły nie tylko sprawność techniczną, ale również pierwotny blask brzmienia sprzed ponad stu lat, który nie tylko umożliwia prezentacje romantycznej i neoromantycznej muzyki organowej i kameralnej w najwierniejszej formie, ale również inspiruje do realizowania nowych unikatowych projektów.

Dzięki Fundacji Trinitas Artis we współpracy z parafią Salezjańską na Oruni będziemy mogli usłyszeć w niedzielę 19 maja o godz. 19.30 niecodzienny koncert, w którym kompozycje jednego z najwybitniejszych polskich jazzmanów zostały zaaranżowane prze polskich kompozytorów jazzowych na organy i trąbkę. Dwaj wybitni muzycy, wielokrotnie nominowani do Fryderyków, trębacz jazzowy Robert Majewski oraz organista Jan Bokszczanin udowodnia nam, że to głęboka muzyka o wielkim metafizycznym ładunku, która wybrzmi pięknie nawet w tak niecodziennej przestrzeni. Zapowiada się więc bardzo inspirujące wydarzenie. Zapraszamy serdecznie.

ORUŃSKIE KONCERTY
Komeda
niedziela, 19.05.2019 godz. 19.30
kościół parafialny pw. Św. Jana Bosko na Oruni
ul. Gościnna 15
Robert Majewski - trąbka
Jan Bokszczanin - organy

W programie utwory J.S.Bacha, P.Łukaszewskiego, Z. Wodeckiego, K.Komedy

Projekt renowacji i konserwacji organów był dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Konserwacja Zabytków" oraz środków Miasta Gdańska. Organizatorem koncertu jest parafia pw. Św. Jana Bosko na Oruni oraz Fundacja Trinitas Artis.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak brzmi nazwisko XVI-wiecznego tajnego agenta protestanckiego królującego w Dworze Artusa razem z Pamienką z Okienka?