• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ortalion

Kolejny wyjątkowy, muzyczny wieczór w BOTO. Zapraszamy serdecznie na koncert grupy Ortalion, która powstała w 2011 roku, a swoją nazwą i koncepcją muzyczną nawiązuje do "tranzystorowego" i analogowego brzmienia lat 60-tych i 70-tych! To będzie niezwykłe audio-wizualne wydarzenie, a na naszej scenie wystąpią:

lip 8

piątek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 40  zł
gru 2

piątek, godz. 18:00

bilety 190 - 240 zł
Cezary Morawski - projekt muzyczny, syntezatory,
Jacek (Jacques) Brzeziewicz - gitara basowa,
Piotr Majka - perkusja,
Robert Jakubiec - trąbka,
Marcin Otłowski - sax,
Jacek Stromski - instrumenty perkusyjne, sampler,
Rafał Chomik - artwork & VJ.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Wstęp: 30 zł (ilość miejsc jest ograniczona do 50, zachęcamy więc do zakupów online)

***
Grupa ORTALION została powołana do życia przez Czarka Morawskiego, absolwenta Akademii Muzycznej w Gdańsku, pianistę, klawiszowca i kompozytora, znanego z działań w rozmaitych formacjach muzycznych. Wiele z nich otrzymało prestiżowe nagrody artystyczne: GROOVEKOJAD (Fryderyk 2001+Wyróżnienie Grammy oraz MTV), Lipali ( Fryderyk 2001) i wiele innych. Czarek Morawski wspomagał również inne bardzo zróżnicowane pod względem stylistycznym formacje np. IMTM, Apteka czy Behemoth.

W oparciu właśnie o te doświadczenia powstał najnowszy wyjątkowy autorski projekt ORTALION. Ortalionu nie da się jednoznacznie zaszufladkować. Fakt ten zachęca grupę do ciągłych poszukiwań i eksperymentowania z brzmieniem, choć nazwą i koncepcją muzyczną nawiązuje najchętniej do "tranzystorowego" i analogowego brzmienia lat 60-tych i 70-tych. W 2015 roku Ortalion zdobył złoty laur - Skrzydlate Wiosło na festiwalu muzycznym w Piszu. W 2016 roku nakładem wydawnictwa Audio-cave ukazał się jego debiutancki album w formie CD oraz w wersji winylowej.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Czy w obecnej siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, w czasach powojennych, prowadzona była działalność sportowa?