• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Organy Plus+ 2022 | Muffat

Skarby paneuropejskiej muzyki siedemnastego wieku na festiwalu ORGANy PLUS+ ®.

W sobotę, 15 października o godz. 19:15 we franciszkańskim kościele Św. Trójcy pochylimy się nad dualizmem dorobku artystycznego Georga Muffata, jednego z najwybitniejszych muzyków europejskich przełomu XVII i XVIII wieku, któremu dedykujemy ten występ. +Muffat to koncert będący połączeniem wirtuozerii amerykańskiego organisty, profesora University of Notre Dame - Olukola Owalabiego oraz piękna orkiestry barokowej Goldberg Baroque Ensemble, niedawno nagrodzonej jedną z najważniejszych europejskich nagród muzycznych - OPUS KLASSIK, która wykona kompozycje instrumentalne artysty.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Światowej sławy wykonawcy, oryginalne dawne instrumenty, dawne techniki wykonawcze, nie zmieniona od stuleci akustyka gotyckiego kościoła Św. Trójcy oraz neogotyckiego kościoła Św. Jana Bosko, wreszcie muzyka nie słyszana nigdzie indziej w Polsce sprawią, że wejdziemy w sytuację uczestnika wydarzeń muzycznych sprzed wieków.


Zapraszamy do Gdańska! Zapraszamy do kościoła Świętej Trójcy, św. Jana i św. Jana Bosko!

Olukola Owalabi (USA) - organy
Kola Owolabi jest profesorem organów na Uniwersytecie Notre Dame w USA, gdzie wykłada grę na organach, akompaniament do hymnów i improwizację. Dr Owolabi wielokrotnie koncertował w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Austrii i Francji. Godne uwagi miejsca to St. Thomas Church Fifth Avenue w Nowym Jorku i Yale University w USA; Opactwo Klosterneuburg w Wiedniu i Église du Bouclier w Strasburgu. Występował jako organista i klawesynista z zespołem Seraphic Fire and Firebird Chamber Orchestra w Miami na Florydzie. Jego kompozycje były publikowane w Royal Canadian College of Organists i katolickiej archidiecezji Toronto. Ukończył studia organowe i dyrygenturę chóralną na McGill University w Montrealu, Yale University i Eastman School of Music. Jego nauczycielami byli John Grew, Martin Jean, Thomas Murray, Hans Davidsson i William Porter.

Goldberg Baroque Ensemble (Polska)
Goldberg Baroque Ensemble, założony przez Andrzeja Szadejkę w 2008 roku, specjalizuje się w interpretacjach muzyki wokalno-instrumentalnej dawnego Gdańska i Pomorza. Repertuar barokowo-klasyczny zespołu wykonywany jest w oparciu o historyczną praktykę wykonawczą na odpowiednich instrumentach. Orkiestrę tworzą polscy i zagraniczni muzycy, absolwenci renomowanych europejskich ośrodków muzyki dawnej (Schola Cantorum Basiliensis, Królewska Akademia Muzyczna w Londynie, Królewskie Konserwatorium w Hadze). Zespół wykonuje koncerty w Polsce i za granicą. Pośród dokonań dominuje 15 nominowanych do nagród FRYDERYK i OPUS KLASSIK premierowych płyt CD i SACD z wykonaniami muzyki pomorskiej dla polskich wytwórni Dux i Sarton, a obecnie dla niemieckiej wytwórni MDG. W 2022 roku płytą Oratorio Secondo J.D.Pucklitza zespół zdobył nagrodę OPUS KLASSIK za najlepszą światową premierę w muzyce klasycznej.

Szczegóły na stronie www.organyplus.com

Współorganizatorzy: Klasztor Franciszkanów, Fundacja Trinitas Artis, Parafia pw. św. Jana Bosko, AMRS Production
Partnerzy: Drukomania.pl, Ruch Muzyczny, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, Gminy Miasta Gdańska i Samorządu Województwa Pomorskiego.

Festiwal ORGANy PLUS+ jest członkiem European Festival Associacion EFFE.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 - 30 zł
Bilety w cenie 20/30 PLN oraz karnety w cenie 80/120 PLN do nabycia poprzez e-bilet.pl lub stacjonarnie na godzinę przed koncertem.

Opinie

Sprawdź się

Kto napisał "Spacerownik sopocki"?