stat
Impreza już się odbyła

Optikum Nowego Świata. "Baśniowe" obrazy Włodzimierza Szpingera

Ceniony i znany poza granicami Polski. U nas wciąż nieodkryty. Swój pierwszy obraz namalował w wieku 7 lat. Jego malarstwo, wzorowane na flamandzkich i niderlandzkich mistrzach, zawiera echa mrocznych skandynawskich mitów oraz słoneczne pejzaże i jasne barwy południowej Europy. Wystawę prac Włodzimierza Szpingera można obejrzeć do 15 czerwca br. w Ratuszu Głównego Miasta.

8 grudnia 2021 - 6 stycznia 2022, godz. 11:00 - 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Na salach wystawowych siedziby Muzeum Gdańska prezentowanych jest 69 obrazów absolwenta obecnej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w tym nowych namalowanych w okresie 2019-2020 roku. Nasycone symboliką i odwołaniami do Breughlów, Dürera, czy Memlinga dzieła przedstawiają w groteskowy sposób naszą historię i... codzienność. Ta ostatnia jest również pretekstem do przedstawienia natury człowieka.

Wystawa "Optikum Nowego Świata" w Ratuszu Głównego Miasta to jedyna możliwość dla miłośników malarstwa na zobaczenie wszystkich prac artysty. Niemalże wszystkie zostały sprowadzone z całego świata dzięki uprzejmości prywatnych kolekcjonerów - właścicieli prac Włodzimierza Szpingera oraz współorganizatora wystawy, warszawskiej Galerii Quadrilion.

Z okazji prezentacji wystawy, która na udostępnienie czekała od marca br., w środę, 19 maja, o godz. 12:00 w Sali Morskiej Ratusza Głównego Miasta odbędzie się spotkanie dla dziennikarzy z Włodzimierzem Szpingerem.

Optikum Nowego Świata. Spotkanie dla dziennikarzy z Włodzimierzem Szpingerem
Kiedy: 19 maja 2021 (środa), godz. 12:00
Gdzie: Ratusz Głównego Miasta, Sala Morska, ul. Długa 46/47
Spotkanie odbywa z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Którą z powieści Pawła Huellego wyreżyserował Wojciech Marczewski?

 

Najczęściej czytane