• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Oprowadzanie po wystawie Missing You z artystką Ellen Harvey

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Missing You z jej autorką Ellen Harvey. Oprowadzanie odbędzie się w języku angielskim i będzie tłumaczone na język polski.

cze 4

niedziela, godz. 12:00 - 13:00

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
cze 17-18

sobota - niedziela, godz. 12:00 - 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
 
Kiedy: 26 marca 2023 o godzinie 16.00
Gdzie: CSW Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk Nowy Port

Żyjemy w świecie, który często sprawia wrażenie, jakby znikał na naszych oczach. Przestrzenie, które kochamy, zmieniają się. Miejsca, które mieliśmy nadzieję odwiedzić, przestają istnieć. Siły wojny, czasu, ideologii, chciwości i klęski żywiołowej nieustannie przekształcają lokalizacje, które kochamy, ale których nie możemy kontrolować ani ocalić.

Ellen Harvey to brytyjsko-amerykańska artystka konceptualna, która w swojej twórczości wykorzystuje szeroki zakres mediów. Tworzy obrazy olejne, rysunki, mapy, instalacje, interwencje w przestrzeni publicznej. W swoich pracach często sięga po klasyczne techniki, by przy ich pomocy przyjrzeć się współczesnemu społeczeństwu, przeanalizować nasz stosunek do natury, turystki, sztuki, tendencję do muzeifikacji miejsc i przedmiotów. Na wystawie w CSW ŁAŹNIA 2 zaprezentowanych zostanie kilka malarskich projektów artystki. W przesyconych uczuciem nostalgii pracach Ellen Harvey przedstawia doświadczenia związane z utratą miejsc, zachwytem naturą i niemożnością utrwalenia tej emocji.

Opinie

Sprawdź się

Jedynym trójmiejskim artystą, który pracę zawodową w teatrze łączy z karierą poety i frontmana trójmiejskiego zespołu rockowego jest...?