• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Oprowadzanie kuratorskie dla generacji 60+

Zapraszamy na nowy cykl wydarzeń skierowany do generacji 60+ w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Spotkania będą poświęcone aktualnie prezentowanym wystawom w różnych oddziałach Muzeum. Odbywać będą się w pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 13.00. Gospodarzem kolejnego spotkania będzie Oddział Zielona Brama.

lip 10

niedziela, godz. 12:00

Gdańsk,
bilety 15 zł
ulgowy 1 - 10 zł
Prowadzenie: Alicja Andrzejewska-Zając

W czasie oprowadzania przyjrzymy się bezcennej graficznej serii 50 widoków Gdańska i poznamy osiemnastowieczny Gdańsk widziany oczami trzech postaci: Friedricha Lohrmanna rysownika, który przemierzając gdańskie ulice i okoliczne punkty widokowe wykonał za pomocą piórka i tuszu rysunki dokumentujące architektoniczne bogactwo miasta, Matthäusa Deischa rytownika, który rysunkowe weduty Lohrmanna przeniósł na graficzne matryce i wykonał z nich odbitki oraz Johanna Haselaua toruńskiego pastora, który pragnąc utrwalić w pamięci obraz rodzinnego Gdańska, wszystkie te prace zgromadził.
Seria rycin i ich rysunkowe pierwowzory, które zostały pokazane na ekspozycji, pochodzą z kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku. Sposób ich prezentacji, wzbogacony licznymi komentarzami i cytatami, pozwala zagłębić się w świat osiemnastowiecznej metropolii, poznać miejsca i zakątki dziś już nieistniejące, dostrzec koloryt i codzienność ówczesnych ulic poczuć klimat dawnego miasta Gdańska.

Więcej na temat wystawy: tutaj

Kontakt: Ośrodek Edukacji Muzealnej, Wolontariatu i Współpracy z Publicznością
e-mail: zapisy@mng.gda.pl, tel.: 512 034 327

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Największą teatralną widownię w Trójmieście ma...?