• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Opowieści dla Sofijki | spektakl dla dzieci 4+ w ramach cyklu Archipelag Wyobraźni Młodego Widza

Skakanie jest super, prawda? Najfajniej byłoby skakać cały czas! Do szkoły w podskokach! Do sklepu w podskokach! Do łóżka hmmm? A może jednak cały czas to za dużo? No właśnie! Królewna Sofijka musiała skakać cały czas! I wcale jej się to nie podobało. Zły czarodziej rzucił na nią takie zaklęcie.  Ale to nie jest spektakl tylko o skakaniu. Przede wszystkim to jest spektakl o miłości. O rodzicach, którzy z miłości i tęsknoty za swoją córeczką zaczynają wymyślać dla niej najśmieszniejszą bajkę świata! O Babie Jadze, która bardzo, ale to bardzo chciała się zakochać! O Księciu Daniłku, który dla Sofijki gotów był się zmierzyć ze złym czarnoksiężnikiem!

mar 10

niedziela, godz. 12:00 - 15:00

bilety 25 zł
ulgowy 15 zł
Kup bilet
mar 23

sobota, godz. 12:00

Gdańsk,
bilety 28 zł
ulgowy 25 zł
Kup bilet
Spektakl powstał w ramach Programu Rezydencje Artystyczne. Białoruś i Ukraina Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Programu Wsparcia Ukraińskich Twórców i Twórczyń Miasta Krakowa.

koncepcja i wykonanie: Tatiana Nikolaeva, Denys Lemaikin
opieka reżyserka: Mateusz Przyłęcki
muzyka: Andrzej Bonarek
scenografia: Beata Klimkowska
produkcja: Teatr Figurki i Teatr Lito

Teatr Figur powstał w 2007 roku jako niezależny teatr lalek, od tamtej pory działa na trzech polach teatralnym, edukacyjnym i społecznym. W pracy artystycznej przede wszystkim korzysta z środków teatru formy: cieni, lalek, animacji przedmiotu.

Cykl ARCHIPELAG WYOBRAŹNI MŁODEGO WIDZA to przegląd jakościowych przedstawień profesjonalnych, ale niezależnych grup teatralnych dla dzieci i bliskich im dorosłych w Gdańskim Archipelagu Kultury, we wszystkich oddziałach GAKu.  W ramach cyklu zagranych zostanie minimum 7 przedstawień dla dzieci teatrów, które do Gdańska przyjadą z Warszawy, Białegostoku, Poznania, Krakowa i Torunia. Uczestnictwo w teatrze to rozrywka, ale każdy spektakl jest dla dziecka wyzwanie, do rozbudzenia wyobraźni, ciekawości otaczającym światem i empatią do istot wokół. W ramach cyklu pokażemy spektakle, które przeznaczone są dla dzieci i bliskich im dorosłych do wspólnego przeżycia, zabawy i rozmowy. Spektakle, które zaprojektowane zostały w duchu teatru Jana Dormana, który tworzył przedstawienia międzypokoleniowe i zapraszał widownię wypełniającą sale teatrów przez lata. Zobaczycie u nas spektakle edukacyjne (ale bez morałów), pełne gier, zabaw i interakcji, które pomagają rozumieć otaczającą rzeczywistość, by rozwijać i nazywać emocje.

KALENDARZ WYDARZEŃ:
19.11.2023, g. 12:00 GAK Wyspa Skarbów: przedstawienie Magiczna kostka dla dzieci 3+ (Teatr Gili Gili z Poznania)
26.11.2023, g. 17:00 GAK Plama: przedstawienie Hop w kosmos (Teatr w Blokowisku wydarzenie towarzyszące)
29.11.2023, g. 11:00 GAK Stacja Orunia: przedstawienie W szafie dla dzieci między 1. a 4. rokiem życia (Akademia Teatralna w Białymstoku)
29.11.2023, g. 18:00 GAK Projektornia: przedstawienie Opowieści dla Sofijki dla dzieci 4+ (Krakowski Teatr Figur)
2.12.2023, g. 11:00 GAK Dom Sztuki: przedstawienie Szałaputki dla dzieci 3+ (TeatRyle z Poznania)
3.12.2023, g. 17:00 GAK Plama (Teatr w Blokowisku): Szałaputki dla dzieci 3+ (TeatRyle z Poznania)
5.12.2023, g. 12:00 GAK Gama: przedstawienie Moja pierwsza odyseja kosmiczna dla dzieci między 1. a 3. rokiem życia (Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu)
5.12.2023, g. 13:00 GAK Scena Muzyczna: przedstawienie Błyskławica dla dzieci 4+ (Teatr Gili Gili z Poznania)
7.12.2023, g. 12:00 GAK Winda: przedstawienie Apsik! dla dzieci 3+ (MikroTeatr z Warszawy)
8.12.2023, g. 11:00 GAK Stacja Orunia: Apsik! dla dzieci 3+ (MikroTeatr z Warszawy)
17.12.2023, g. 17:00 GAK Plama: PREMIERA spektaklu dla dzieci 3+ Wielkie myśli małej głowy (Teatr w Blokowisku w koprodukcji z Akademią Teatralną w Białymstoku)

Drodzy Widzowie! Jeśli macie specjalne potrzeby np. tłumacz PJM, miejsce dla wózka itp., to poinformujcie o tym oddział, w którym będzie odbywać się przedstawienie!

Opinie

Sprawdź się

W jakim trójmiejskim teatrze grała Teresa Budzisz-Krzyżanowska?

 

Najczęściej czytane