Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Opowieść Wigilijna - spektakl gościnny (2 opinie)

teatr dla dzieci teatr lalek
kasy:
58 557-42-47
wystawia:
Plama
Opowieść Wigilijna
10.0 1 ocena 1 10
Teatr Qfer
Opowieść Wigilijna

Spektakl teatralny dla dzieci.

Teatralna opowieść o nieczułym na ludzką krzywdę sknerze Scrooge'u, który na skutek odwiedzin duchów w noc Wigilijną staje się dobrym człowiekiem. Pragnie zadośćuczynić wyrządzone krzywdy z przeszłości, gdy oprócz pieniędzy nie liczyły się dla niego ani miłość, ani litość, ani współczucie.

Historia opowiedziana jest za pomocą dziewięciu lalek i masek. Niektóre sceny rozgrywane są w konwencji teatru cieni. Scenografię tworzą stronice książki, które przewracane podmuchem wiatru stanowią tło dla wydarzeń sprzed lat: wnętrze pokoju Scrooge'a, kantor, w którym pracuje czy ulicę.
.

Jest to spektakl ku przestrodze, ale i ku pokrzepieniu. Zagrany z subtelnym poczuciem humoru, ale też pełen wzruszeń i refleksji. Świąteczna muzyka i optymistyczne zakończenie tworzą klimat najradośniejszych świąt Bożego Narodzenia, bliski zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Zanim miała miejsce premiera teatralna, w 1998 roku na płytach zostało wydane słuchowisko pt. "Opowieść Wigilijna" Karola Dickensa w adaptacji i wykonaniu Teatru Qfer oraz zaprzyjaźnionych z Teatrem aktorów. Autorem muzyki i piosenek zarówno do spektaklu, jak i słuchowiska jest Grzegorz Gajewski.

Reżyseria: Barbara i Grzegorz Gajewscy
Scenografia: Anna Molga
Muzyka: Grzegorz Gajewski

Występują:
Barbara Gajewska
Grzegorz Gajewski
Witold Muszyński

Opinie (2)

  • Polecam (opinia sprzed 9 lat)

    Dzieci bardzo zadowolone z obejrzanej bajki. Sympatyczni aktorzy, ciekawe eksponaty, miłe kukiełki . Z przyjemnością obejrzałam z dziećmi to przedstawienie.

    • 2 1

  • Rewelacja! (opinia sprzed 9 lat)

    Naprawde chyle czola. Nie jest to latwa sztuka, a wyszlo super. Nawet duchy byly sympatyczne.Coreczka zachwycona.

    • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery