Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Opera Smocza - spektakl gościnny

teatr tańca
kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Klub ŻAK
Opera Smocza
10.0 2 oceny 1 10
Opera smocza
Teatr Tańca Capitol
na podstawie dzienników samuraja.

Premiera: 11 czerwca 2010; Teatr Muzyczny Capitol

Najbardziej przypadkowi ludzie, jakich można sobie wyobrazić. Dziesięć lat temu znaleźli się w tym samym miejscu i czasie. Każdy poszedłby swoją drogą, ale wszyscy zobaczyli Smoka. Z dniem tym zapomnieli ludzkiej mowy. Nie mogą mówić, ale widzą więcej. Prawda o świecie jest przerażająca.

Próbują krzyczeć, ale słowa nie wydostają się z ich gardeł. Otępiali, w półśnie wyruszają na poszukiwanie czegoś, co będzie miało znaczenie. Szukają zatracenia w romantycznej miłości, zwierzęcej fizyczności, próbują zbawiać świat, by zaraz potem dążyć do jego zagłady. Większość okazuje się być banałem i oszustwem, a życie - kiczem. Smok miał sześć głów i był przeraźliwie samotny. Smok, bo zaczyna się na "es".

Projekt Trójmiejski Punkt Taneczny realizowany jest we współpracy Instytutu Muzyki i Tańca w ramach projektu Scena Dla Tańca.

Scenariusz, reżyseria i ruch: Jacek Gębura / ttArka
Muzyka: Salvatore Sciarrino, Philip Glass, Meredith Monk

Występują:
Marta Dunajko, Dominika Józefowiak, Hanna Sierakowska, Katarzyna Torzyńska, Jan I. Nykiel, Hubert Żórawski

-----

Jacek Gębura - dyrektor artystyczny Teatru Tańca Współczesnego ARKA. Od 1990 tancerz Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, obecnie kierownik baletu - Sceny Tańca Capitol.  Tworzy choreografie w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, teatrach dramatycznych i lalkowych... Wykładowca tańca współczesnego w Studium Tańca MTT we Wrocławiu.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Nadchodzące premiery