• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Opera? Si!

Odczaruj operę z Jerzym Snakowskim, miłośnikiem i znawcą tej formy sztuki. Podczas spotkań odkrywane są tajemnice teatru operowego, kulisy i okoliczności powstawania utworów, ciekawostki z życia operowych gwiazd, przypominane są mniej popularne i znane tytuły oper i operetek. Podczas cyklicznych spotkań posłuchać można również najpiękniejszych, a niekoniecznie najpopularniejszych, fragmentów oper w wykonaniu zaproszonych solistów i muzyków. Goście opowiadają również o realiach artystycznego życia.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o operze, ale nie wiecie kogo zapytać.
Cykl spotkań Jerzego Snakowskiego

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


CO TO?

Interaktywna forma zachęca do uczestnictwa w każdym odcinku! Humorystyczne prelekcje przeplatają się z występami zaproszonych artystów, rozmowami ze specjalistami i krótkimi filmikami.

O CZYM?

Co jest w operze najbardziej fascynującego? Które opery są najciekawsze? Kto jest najlepszym śpiewakiem? Do napisania której arii użyto największej ilości nut? Które teatry są najbardziej znane, a które z oper najczęściej wystawiane? Co było najdziwniejszym impulsem do skomponowania opery? Kto śpiewa najwyżej? Kto zrobił największą karierę, a kto zaliczył najgorsze wpadki? Co jest największym wyzwaniem dla teatru operowego we współczesnym świecie?
Czternasty sezon Opera? Si! będzie sezonem "NAJ" - sezonem rekordów, zjawisk ekstremalnych, skrajnych emocji. Ten pomysł zrodził się z propozycji samych widzów, których w ubiegłym sezonie pytaliśmy o to, co w operze interesuje ich najbardziej. Do naszych opowieści jak zwykle dołożymy sporą dawkę muzyki, śpiewu i tańca - oczywiście - w jak najlepszym wykonaniu.

DLA KOGO?

Brak ograniczeń wiekowych, wszyscy są mile widziani.

JAK DŁUGO I JAK CZĘSTO?

Stanowczo za krótko i za rzadko! Spotkania odbywają się raz w miesiącu, a trwają ok. 75 minut (bez przerwy).

GDZIE I ZA ILE?

W Operze Bałtyckiej, bilet w kasie teatru w cenie 35,00 zł (30,00 zł - bilet specjalny). Cena online: 38 zł.

PO CO?

Aby się pośmiać, ale też zyskać nową wiedzę, poszerzyć horyzonty oraz wzbudzić lub ugruntować miłość do oper!

CZAS TRWANIA
ok. 75 minut
Kup bilet
kwi 14

niedziela, godz. 17:00

bilety 130 - 170 zł
Kup bilet
kwi 27

sobota, godz. 12:00

Gdańsk,
bilety 38 zł
Kup bilet

Opinie

Sprawdź się

Pierwszą sceną zawodową w Gdyni, wystawiającą spektakle jeszcze przed II wojną światową był: