stat
Impreza już się odbyła

Opera Otwarta. Europejskie Dni Opery (1 opinia)

Opera Bałtycka, po raz pierwszy w historii bierze udział w Europejskich Dniach Opery (European Opera Days) organizowanych przez stowarzyszenie Opera Europa.

Stowarzyszenie Opera Europa, które powstało w 2003 roku i zrzesza ponad 170 członków z 43 państw, pierwsze European Opera Days zorganizowało w 2007 roku. Opera Bałtycka w Gdańsku jest członkiem Opera Europa od września 2016 roku. Do stowarzyszenia z polskich teatrów operowych należą m.in. Teatr Wielki Opera Narodowa, Opera Wrocławska, Teatr Wielki Opera w Poznaniu.

Wielkie operowe święto w Operze Bałtyckiej odbędzie się w kolejne weekendy- niedzielę 7, sobotę 13 i niedzielę 14 maja.
Drzwi od Opery otwieramy na oścież i nie zamierzamy ich zamykać- przekonuje Dyrektor Opery Bałtyckiej w Gdańsku Warcisław Kunc. Operowe dni to prawdziwe święto i niepowtarzalna okazja, by zobaczyć nasz teatr z innej strony. Myślę, że każdy znajdzie perełkę dla siebie. Rozpoczynamy 7 maja od nocnego poszukiwania Upiora w Operze. Sobota 13 maja to nasz hołd oddany pracy artystów- zapraszamy na otwarte próby Chóru, Orkiestry i Baletu. W niedzielny finał 14 maja czeka na nas projekcja filmu -opera Rossiniego "Turek we Włoszech".

Bilety na wydarzenia z cyklu Opera Otwarta kosztują 10 zł. Konieczna jest rezerwacja miejsc w systemie evenea, bilety kupuje się w kasie Opery. Na projekcję filmową- rezerwacja miejsc w systemie evenea. W kasie dostaje się bilet specjalny po okazaniu ważnego biletu na spektakle Opery, bądź biletu na wydarzenia z cyklu Opera Otwarta.

Szczegółowy program:

7 maja 2017 (niedziela)
godz. 19:00 -20:00 - W POSZUKIWANIU UPIORA W OPERZE
OPERA OD KULIS NOCĄ  

W poszukiwaniu Upiora w Operze to nowa, wyjątkowa forma zwiedzania teatru operowego od kulis. W atmosferze zmroku i tajemnicy odkryj najskrytsze zakamarki operowych pracowni, przejść i gabinetów. Rozwiązywanie kolejnych operowych zagadek doprowadzi do niespodziewanego finału. Uwaga! Zachowaj czujność! Kto wie, jaki Upór kryje się w Operze

13 maja 2017 (sobota)
godz. 9:30 - 12:00 - ODKRYJ TAJEMNICE PRACY ARTYSTÓW OPERY BAŁTYCKIEJ
OTWARTE PRÓBY - ORKIESTRY, CHÓRU I BALETU

godz. 9:30 - Otwarta próba Chóru

W wirze przygotowań, na dwa tygodnie przed premierą, zajrzyj na próbę Chóru Opery Bałtyckiej w Gdańsku. W sali prób chóru usłyszysz (a może skusisz się na swój występ?) profesjonalne rozśpiewanie wszystkich głosów. Następnie, na scenie, zobaczysz fragment próby chóru z Iwoną Runowską- autorką ruchu scenicznego.

godz.10:00 - Otwarta próba Orkiestry

Gratka dla wszystkich melomanów! Otwarta próba orkiestry, podczas której poznamy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Dlaczego muzycy siedzą w określonym układzie? W czym pomaga gąbka do mycia zamontowana na ścianie? Dla chętnych i odważnych możliwość zadyrygowania zespołem.

godz.11:00 - Otwarta próba Baletu

Piękno, delikatność, perfekcja, tutu, baletki - to wszystko i więcej zobaczysz na otwartej próbie baletu do spektaklu Pinokio Giorgio Madii. Dla odważnych szansa zmierzenia się z prostą choreografią.

godz. 13:30 - 15:00 - ZAJRZYJ W TEATRALNE ZAKAMARKI
OPERA OD KULIS

Zobacz Operę Bałtycką oczami jej prawdziwych znawców, czyli pracowników! Inspicjent, scenograf, a nawet sam dyrektor Opery zaprowadzą nas swoimi ścieżkami przez gąszcz operowych korytarzy.

godz. 19:00-20:00 - W POSZUKIWANIU UPIORA W OPERZE
OPERA OD KULIS NOCĄ  

W poszukiwaniu Upiora w Operze to nowa, wyjątkowa forma zwiedzania teatru operowego od kulis. W atmosferze zmroku i tajemnicy zajrzyj z naszymi przewodnikami w najskrytsze zakamarki operowych pracowni, przejść i gabinetów. Uwaga! Zachowaj czujność! Kto wie, jaki Upór kryje się w Operze

14 maja 2017 (niedziela)
godz. 18:00 - OPERA NA SREBRNYM EKRANIE
Zasiądźmy wygodnie na fotelach...Na ekranie zobaczymy operę "Turek we Włoszech" Gioachino Rossiniego produkcja Opery w Bergen. 

Wstęp na wydarzenie: z ważnym biletem na spektakle Opery Bałtyckiej + z ważnym biletem na inne wydarzenia z cyklu Opera Otwarta.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
po 10 zł na wszystkie wydarzenia, poza niedzielną projekcją " "Turka we Włoszech", na który wstęp po ukazaniu ważnego biletu na inne wydarzenia Opery Bałtyckiej lub na któreś z wydarzeń Opery Otwartej

Opinie (1)

  • Otwarta próba Baletu

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W którym roku po raz pierwszy w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Turniej Poezji Społecznie Zaangażowanej o Nagrodę Czerwonej Róży?