stat
Impreza już się odbyła

Opera Otwarta. Europejskie Dni Opery (1 opinia)

Opera Bałtycka, po raz pierwszy w historii bierze udział w Europejskich Dniach Opery (European Opera Days) organizowanych przez stowarzyszenie Opera Europa.

Stowarzyszenie Opera Europa, które powstało w 2003 roku i zrzesza ponad 170 członków z 43 państw, pierwsze European Opera Days zorganizowało w 2007 roku. Opera Bałtycka w Gdańsku jest członkiem Opera Europa od września 2016 roku. Do stowarzyszenia z polskich teatrów operowych należą m.in. Teatr Wielki Opera Narodowa, Opera Wrocławska, Teatr Wielki Opera w Poznaniu.

Wielkie operowe święto w Operze Bałtyckiej odbędzie się w kolejne weekendy- niedzielę 7, sobotę 13 i niedzielę 14 maja.
Drzwi od Opery otwieramy na oścież i nie zamierzamy ich zamykać- przekonuje Dyrektor Opery Bałtyckiej w Gdańsku Warcisław Kunc. Operowe dni to prawdziwe święto i niepowtarzalna okazja, by zobaczyć nasz teatr z innej strony. Myślę, że każdy znajdzie perełkę dla siebie. Rozpoczynamy 7 maja od nocnego poszukiwania Upiora w Operze. Sobota 13 maja to nasz hołd oddany pracy artystów- zapraszamy na otwarte próby Chóru, Orkiestry i Baletu. W niedzielny finał 14 maja czeka na nas projekcja filmu -opera Rossiniego "Turek we Włoszech".

Bilety na wydarzenia z cyklu Opera Otwarta kosztują 10 zł. Konieczna jest rezerwacja miejsc w systemie evenea, bilety kupuje się w kasie Opery. Na projekcję filmową- rezerwacja miejsc w systemie evenea. W kasie dostaje się bilet specjalny po okazaniu ważnego biletu na spektakle Opery, bądź biletu na wydarzenia z cyklu Opera Otwarta.

Szczegółowy program:

7 maja 2017 (niedziela)
godz. 19:00 -20:00 - W POSZUKIWANIU UPIORA W OPERZE
OPERA OD KULIS NOCĄ  

W poszukiwaniu Upiora w Operze to nowa, wyjątkowa forma zwiedzania teatru operowego od kulis. W atmosferze zmroku i tajemnicy odkryj najskrytsze zakamarki operowych pracowni, przejść i gabinetów. Rozwiązywanie kolejnych operowych zagadek doprowadzi do niespodziewanego finału. Uwaga! Zachowaj czujność! Kto wie, jaki Upór kryje się w Operze

13 maja 2017 (sobota)
godz. 9:30 - 12:00 - ODKRYJ TAJEMNICE PRACY ARTYSTÓW OPERY BAŁTYCKIEJ
OTWARTE PRÓBY - ORKIESTRY, CHÓRU I BALETU

godz. 9:30 - Otwarta próba Chóru

W wirze przygotowań, na dwa tygodnie przed premierą, zajrzyj na próbę Chóru Opery Bałtyckiej w Gdańsku. W sali prób chóru usłyszysz (a może skusisz się na swój występ?) profesjonalne rozśpiewanie wszystkich głosów. Następnie, na scenie, zobaczysz fragment próby chóru z Iwoną Runowską- autorką ruchu scenicznego.

godz.10:00 - Otwarta próba Orkiestry

Gratka dla wszystkich melomanów! Otwarta próba orkiestry, podczas której poznamy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Dlaczego muzycy siedzą w określonym układzie? W czym pomaga gąbka do mycia zamontowana na ścianie? Dla chętnych i odważnych możliwość zadyrygowania zespołem.

godz.11:00 - Otwarta próba Baletu

Piękno, delikatność, perfekcja, tutu, baletki - to wszystko i więcej zobaczysz na otwartej próbie baletu do spektaklu Pinokio Giorgio Madii. Dla odważnych szansa zmierzenia się z prostą choreografią.

godz. 13:30 - 15:00 - ZAJRZYJ W TEATRALNE ZAKAMARKI
OPERA OD KULIS

Zobacz Operę Bałtycką oczami jej prawdziwych znawców, czyli pracowników! Inspicjent, scenograf, a nawet sam dyrektor Opery zaprowadzą nas swoimi ścieżkami przez gąszcz operowych korytarzy.

godz. 19:00-20:00 - W POSZUKIWANIU UPIORA W OPERZE
OPERA OD KULIS NOCĄ  

W poszukiwaniu Upiora w Operze to nowa, wyjątkowa forma zwiedzania teatru operowego od kulis. W atmosferze zmroku i tajemnicy zajrzyj z naszymi przewodnikami w najskrytsze zakamarki operowych pracowni, przejść i gabinetów. Uwaga! Zachowaj czujność! Kto wie, jaki Upór kryje się w Operze

14 maja 2017 (niedziela)
godz. 18:00 - OPERA NA SREBRNYM EKRANIE
Zasiądźmy wygodnie na fotelach...Na ekranie zobaczymy operę "Turek we Włoszech" Gioachino Rossiniego produkcja Opery w Bergen. 

Wstęp na wydarzenie: z ważnym biletem na spektakle Opery Bałtyckiej + z ważnym biletem na inne wydarzenia z cyklu Opera Otwarta.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
po 10 zł na wszystkie wydarzenia, poza niedzielną projekcją " "Turka we Włoszech", na który wstęp po ukazaniu ważnego biletu na inne wydarzenia Opery Bałtyckiej lub na któreś z wydarzeń Opery Otwartej

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaki autorski teatr tworzy znany trójmiejski performer Krzysztof "Leon" Dziemaszkiewicz?