• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Open House Gdynia - 6. edycja

  • sobota - niedziela, 26 - 27 września 2020, godz. 10:00
  • Lokalizacja
    Gdynia

W dniach 26-27 września zapraszamy na polską edycję światowego festiwalu architektury, obiektów przestrzeni publicznej oraz najlepszego designu mieszkań prywatnych. Open House Gdynia jest częścią międzynarodowego festiwalu Open House Worldwide. W tym roku spotykamy się pod hasłem "Miasto i Muzyka".

Maciek Polak na ORP Błyskawica, pierwszy dom w Gdyni, duet LASY w lesie, Joanna Duda i Karolina Antkowiak w mieszkaniu, pradolina Redy i Chylonki, "Piekiełko" i sekretne historie opowiadane w zakamarkach miasta. Zbliża się wyjątkowa, szósta edycja festiwalu architektury Open House Gdynia.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Miasto i Muzyka", a zainauguruje go już w piątek zwiedzanie i set DJski w jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji ostatnich lat - osiedlu Portova. Muzyce poświęcona jest cała edycja - zabrzmi między innymi w mieszkaniach, kawiarni Uboga Krewna, na scenie w Kolibkach, w leśnym ogrodzie botanicznym czy Muszli Koncertowej. Organizatorzy zapraszają też do Klubu Desdemona na dwa spotkania poświęcone muzyce. Historię gdyńskiej oraz seattle'owskiej stylistyki grunge przybliży Joanna Bogusławska, a o gdyńskich formacjach z lat 80 tych XX wieku, znanych jako Gdyńska Scena Alternatywna opowie Michał Miegoń - muzyk, animator i kurator festiwalu Open House Gdynia.

Tradycją festiwalu jest wizyta w mieszkaniu Diany Lenart - założycielki gdyńskiej i gdańskiej edycji międzynarodowego festiwalu. W tym roku oprócz rozmów i zielonej herbaty na gości czeka muzyczna niespodzianka - DJski set zagra Joanna Duda i Karolina Antkowiak - elektroniczny duet Crewkrulowe.

W jednej z bocznych uliczek dzielnicy Kamienna Góra z okazji Open House Gdynia w kawiarnianym ogródku Ubogiej Krewnej wystąpi Michał Gos - wybitny trójmiejski perkusista związany ze sceną yassową i rockową. Niestrudzony poszukiwacz nowych brzmień perkusyjnych, przełamujący kanony tradycyjnej gry na instrumencie.

W Kolibkach odbędzie się giełda płytowa nawiązująca do początków gdyńskiego Blues Clubu, chwilę po niej na scenie letniej wystąpi wybitny gitarzysta Tomek Kruk.

Wydarzenie przeniesie się na chwilę do lasu, a dokładnie do Leśnego Ogrodu Botanicznego Marszewo. Pośród gęstych zarośli i bajkowych wręcz pejzaży wystąpią dwie najbardziej leśne formacje w Trójmieście - weterani sceny alternatywnej i dubowej drewnofromlas i elektroniczny duet LASY.

Inauguracja festiwalu zaplanowana została już w piątek na osiedlu Portova, gdzie zagra Tomek Hoax - kurator festiwali muzycznych, producent i wydawca. Tego dnia inwestycja trójmiejskiego dewelopera Invest Komfort, mecenasa festiwalu, będzie pokazana także jako jedna z lokalizacji. Uczestnicy festiwalu będą mieli szansę zobaczyć hol główny, patio, strefę klubową oraz fitness.

Rezerwacje do wybranych lokalizacji startują w sobotę, 19 września o 12:00. Wszystkie lokalizacje są prezentowane na stronie www.ohgdynia.org i to na tej stronie dokonać będzie można rezerwacji.

Festiwal dofinansowano ze środków Miasta Gdynia. Mecenasem Festiwalu jest trójmiejski deweloper Invest Komfort.

Opinie

Sprawdź się

W którym roku ukończono i oddano do użytku budynek Teatru Muzycznego w Gdyni (przy Placu Teatralnym 1), któremu patronuje Danuta Baduszkowa?