• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ootherside collective: Punto

GAK Plama zaprasza na improwizowany performans taneczno-muzyczny w wykonaniu międzynarodowego kolektywu ootherside. Artyści wywodzący się z różnych stron świata i wyrażający się poprzez różne środki badać będą na oczach widzów czym jest przerwa i moment ciszy. Jak słowo, gest, ruch i muzyka mogą się wzajemnie przenikać, uzupełniać i stymulować. Będzie to pretekst do poszukiwań ruchowych i tworzenia na oczach widzów ruchowo-muzycznej opowieści.

cze 27

czwartek, godz. 18:00 - 19:30

bilety 50 zł
ulgowy 30 zł
przedsprzedaż 40 zł
Kup bilet
ootherside collective jest międzynarodową grupą artystów: tancerek, muzyków i artysty wizualnego, którzy zgłębiają czym jest improwizacja w tańcu i muzyce. Przedmiotem zainteresowań grupy jest instant composition" - czyli tworzenie performansu w "tu i teraz", na oczach widzów.

Wierzymy, że przedstawienie jest żywą materią i interesuje nas badanie jak kontakt z widzem, przestrzeń czy czas performansu wpływają na kreatywny proces."

Występują: Sarah Chien (USA), Susanna Grob (Szwajcaria), Francesca Caselli (Włochy), Alessio Bettoli (Włochy), Mirko Lancerotto (Włochy), Agata Gregorkiewicz (Polska).

Punto (z włoskiego kropka) - sygnalizuje przerwę w mówieniu, zakończenie zdania czy myśli. Na poziomie tańca kropka" oznacza pauzę, bezruch i zaprzestanie akcji. W muzyce kropka" oznacza zaś ciszę i czas, w którym instrument lub głos jest nieaktywny.

Czas trwania: ok. 45 minut

FB: thersidecollective
WEB: https://ootherside.com
IG: ootherside.collective

Zrealizowano w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska 2022.
Dofinansowane ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec.

Opinie

Sprawdź się

Studium Wokalno-Aktorskie to: