stat
Impreza już się odbyła

Online Perły: Nie tylko mieszkania - wykład Agaty Abramowicz

Zapraszamy wszystkich miłośników architektury, a w szczególności studentów kierunków historyczno-artystycznych, na cykl wykładów Perły, który ukaże gdyńską architekturę z tej drugiej, niemodernistycznej strony. Istotą warsztatów będzie poznanie drogi, która doprowadziła do wykształcenia się modernizmu w Gdyni oraz drogi, którą architektura gdyńska przebywa od czasów powojennych do dziś.

w każdą środę (do 01.12), godz. 17:00

Online, YT Goyki 3 Art Inkubator
Wstęp wolny
lut 18

czwartek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Gdynia to nie tylko wspaniałe realizacje międzywojennego modernizmu, czy wyrastające w ostatnich latach nowoczesne inwestycje. W ich cieniu stoją, wciąż niedocenione, projekty okresu powojennego i PRLu. Choć we wspomnianym okresie priorytetem było niewątpliwie wielkie budownictwo mieszkaniowe, miasto doczekało się również doskonałych budynków użyteczności publicznej. podczas wykładu przyjrzymy się architekturze Dworca Podmiejskiego SKM, Domu Rzemiosła, budynku YMCA, Akwarium Gdyńskiego, Teatru Muzycznego czy Dworca Pasażerskiego Żeglugi Gdańskiej.

Osoba prowadząca: Agata Abramowicz

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kiedy powstało Akwarium Gdyńskie?

 

Najczęściej czytane