stat
Impreza już się odbyła

Oliwskie ekspedientki i ekspedienci

7 listopada - 27 grudnia 2020, godz. 11:00

Gdańsk, Online
Wstęp wolny

4 września 2020 - 31 stycznia 2021, godz. 10:00

Wstęp wolny
"Oliwskie ekspedientki i ekspedienci"

Wernisaż wystawy fotografii w piątek, 8 lipca 2011 o godzinie 19.00.
Wystawa czynna codziennie od 9 do 20 lipca w godzinach od 10.00 do 19.00.

Oliwskie ekspedientki i ekspedienci - osoby, które codziennie sprzedają ryby, szczypiorek, majtki, proszek do prania i inne towary lub usługi mieszkańcom Oliwy, sportretowani przez profesjonalnych fotografików zagoszczą w pierwszej niezależnej oliwskiej galerii sztuki "Warzywniak" oraz w wielu innych miejscach (sklepy, restauracje i różne punkty usługowe wzdłuż ul. Opata Jacka Rybińskiego i ul. Stary Rynek Oliwski).

Będzie on jednocześnie stanowił Otwarcie Oliwskie galerii sztuki "Warzywniak", które zapoczątkuje długi cykl wystaw i innych działań artystycznych poświęconych Oliwie i jej mieszkańcom.

Zaproszenie do udziału w projekcie przyjęli artyści fotograficy: Anna Maria Biniecka, Adam Dereszkiewicz oraz pomysłodawca wystawy, Tomasz Gos.

Galeria sztuki "Warzywniak" została otwarta 22 czerwca 2011. Było to Otwarcie Sąsiedzkie, na które zostali zaproszeni sąsiedzi galerii - mieszkańcy ul. Opata Jacka Rybińskiego i najbliższych okolic w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów.

Galeria sztuki "Warzywniak" została powołana do życia przez Fundację "Wspólnota Gdańska".
Prymarną racją jej istnienia jest realizacja hasła "Sztuka chce do ludzi". W tym przypadku, przede wszystkim, do mieszkańców Oliwy. Mieszkańcy Oliwy zapraszani będą do możliwie szerokiej współpracy, inicjowania wydarzeń kulturalnych i artystycznych realizowanych w przestrzeni galeryjnej, na chodniku przed galerią oraz we wszystkich innych miejscach i placówkach, które zechcą współtworzyć z nami oliwską przestrzeń kulturalną.

Oczywiście w "Warzywniaku" będą miały miejsce także wydarzenia nie-oliwskie. Zapraszanie będą artyści plastycy, literaci i muzycy z Polski i z zagranicy. Genezą nazwy galerii jest szacunek dla poprzedników. W ten sposób chcieliśmy oddać honor właścicielom i obsłudze sklepu z warzywami, który działał przy ul. Opata Jacka Rybińskiego 25 tuż przed nastaniem tu galerii sztuki i, szerzej, pokłonić się tradycji tej jednej z najpiękniejszych dzielnic Gdańska.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Sołdek jako statek-muzeum zacumowany jest na stałe...?