• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Oliwska Akademia Sztuki - Szymborska/Nowosielski | wernisaż i pokaz mody

Pokaz mody i wernisaż prac plastycznych, które powstały w trakcie trzech miesięcy warsztatów finał tegorocznej edycji Oliwskiej Akademii Sztuki zapowiada się niezwykle!

Uczestnicy zmierzyli się z twórczością Jerzego Nowosielskiego i Wisławy Szymborskiej patronów bieżącego roku. Malarstwo i poezja tej dwójki artystów zainspirowały do stworzenia oryginalnych grafik (w technice litograficznej), małych form rzeźbiarskich, ozdobnych kart (w różnych technikach papieroplastycznych) oraz kreacji odzieżowych. Zajęcia, od września do końca listopada br. prowadzili doświadczeni pedagodzy, artyści i rękodzielnicy: Monika Szczukiewicz, Tatiana Kolesnikova, Piotr Bąkowski i Karolina Dwórznik.

Spektakularnym punktem spotkania będzie pokaz mody, od lat spotykający się z ogromnym entuzjazmem publiczności. Warto podkreślić, że w rolę modelek wcielą się autorki uszytych kreacji. Spotkanie będzie okazją do podziwiania dzieł, rozmów z amatorskimi twórczyniami i twórcami, prowadzącymi oraz poznania idei Oliwskiej Akademii Sztuki.

Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie prezentacja dzieł powstałych w otwartej pracowni tkackiej działającej do niedawna w Oliwskim Ratuszu Kultury pod kierunkiem Grażyny Jackowskiej.

Projekt Oliwska Akademia Sztuki został dofinansowany ze środków Miasta Gdańska w ramach programu Edukacja do Kultury. Działanie, realizowane przez Fundację Wspólnota Gdańska od 2012 roku, umożliwia dostępną, nieformalną edukację artystyczną i kulturalną na poziomie amatorskim. Warsztaty, prelekcje, wykłady mają na celu zachęcenie i włączenie w kulturę, by dotychczasowi odbiorcy stawali się jej świadomymi współtwórcami.

Serdecznie zapraszamy!

 

Opinie

Sprawdź się

Anna Sakowicz napisała książkę “Czas grzechu”, która jest pierwszym tomem rodzinnej sagi zatytułowanej:

 

Najczęściej czytane