• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Olga Yatsechko: Studium kobiecego ciała | wernisaż na otwarcie Przeglądu Kina Feministycznego

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

W ramach Przeglądu Kina Feministycznego w Kinie Kameralnym, zapraszamy na wernisaż prac Olgi Yatsechko. Artystka zaprezentuje serię rysunków węglem, które eksplorują kobiece ciało z unikalnej perspektywy. Wernisaż jest wydarzeniem otwierającym cały przegląd.

17 lutego - 31 marca 2024, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

6 października 2023 - 31 marca 2024

Wstęp wolny
Olga Yatsechko - urodzona w 1997 roku w Równem (Ukraina), skąd w 2015 roku przeprowadziła się do Polski. Absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku; dyplom z oceną celującą obroniła w pracowniach prof. Piotra Józefowicza i prof. Marii Targońskiej w 2023 roku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką komputerową, a także tworzy murale. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. W 2022 roku brała udział w projekcie artystyczno-badawczych głęboka zorganizowanym przez Gdańską Galerię Miejską w Gdańsku i Warszawie. Laureatka stypendiów Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Prezydenta Miasta Gdańska.

O wystawie: Wydaje mi się że węgiel jest doskonałym medium rysunkowym, ponieważ pozwala na precyzyjne kreślenie linii i detali, a jednocześnie umożliwia tworzenie szerokich plam i obszarów cienia nie ograniczając artystę w ekspresji. To sprawia, że nadaje się zarówno do szczegółowego rysowania anatomicznych detali, jak i do eksperymentowania z bardziej swobodnym podejściem do formy. Korzystając z szerokiego zakresu możliwości, jakie daje tak wszechstronne medium, tworzę prace, w których manewruję od precyzyjnego przedstawiania figury do abstrakcyjnego zarysowania ciała. Jest to podróż ku symbolicznemu wyrażeniu tożsamości gdzie każda linia jest nie tylko formą artystyczną, ale również manifestem siły i piękna kobiecej egzystencji.

 Wernisaż "Studium kobiecego ciała", na otwarcie Przeglądu Kina Feministycznego w Kinie Kameralnym Cafe 28 listopada o godzinie 20:00.
Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.

Cały program przeglądu: https://fb.me/e/3TQ21tzU9

Do zobaczenia!

Organizatorki:
Kino Kameralne Cafe
Fundacja Awareness
diversityPL
Stowarzyszenie Kin Studyjnych
Patrnerki / Partnerzy:
Gutek Film
Nowe Horyzonty
Fundacja Widzialne
Blundstone Polska
Marta Frej
Saunowy Staw

Opinie

Sprawdź się

Trylogię kryminalną: "Boska proporcja", "Materiał ludzki" i "Białe kłamstwa" napisał mieszkający w Trójmieście:

 

Najczęściej czytane