stat
Impreza już się odbyła

Olga Avigail & Tango Attack - "Yiddish Tango"

Olga Avigail & Tango Attack - "Yiddish Tango"

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Przedwojenna Warszawa, Buenos Aires lat 30-tych... A wszystko w płomiennym rytmie tanga i aż trzech językach: polskim, jidysz i hebrajskim.


Przed Państwem wieczór pełen cudów, wypełniony żydowskim tangiem naszej stolicy z dawnych lat i tradycyjnym tangiem argentyńskim w nowoczesnych aranżacjach.

Występ muzyczny ukaże fenomen przedwojennego tanga jako owoc splotu pierwiastków słowiańskich i żydowskich. Znakomita większość tang została napisana przez polskich twórców żydowskiego pochodzenia. Dzięki temu dochodziło do twórczej wymiany między polskojęzyczną kulturą popularną Warszawy i jej odpowiednikiem w języku jidysz, która miała swój rozbudowany obieg rozrywkowy. Na koncercie pojawią się również klasyczne tanga z lat 30-stych z Buenos Aires, stolicy tanga i źródła inspiracji dla polskich twórców tanga.

Olga Avigail - wokal

Tango Attack:
Hadrian Tabęcki - pianino
Grzegorz Bożewicz - bandoneon
Piotr Malicki - gitara

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jednym z najcenniejszych eksponatów Muzeum Narodowego w Gdańsku jest srebrna ozdoba z XIII w., której podstawę stanowi...?