• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Olbrzym i Kurdupel + Procto-Hemolan

Zapraszamy serdecznie na koncert grupy Olbrzym i Kurdupel, która promować będzie swoją najnowszą płytę "In side Shout". Tego wieczoru na scenie towarzyszyć im będzie Procto-Hemolan, czyli dwa Michały - Gos i Kusz. Spodziewajmy sie zatem sporej dawki jazzu i improwizacji.

lut 16

czwartek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
przedsprzedaż 20 zł
Kup bilet
OLBRZYM I KURDUPEL

jazz - koncerty w Trójmieście


Tomasz Gadecki i Marcin Bożek tworzą jeden z najbardziej intrygujących duetów na polskiej scenie muzyki improwizowanej i poszukującego jazzu. Z pomocą trzech dotychczas wydanych albumach udowodnili dobitnie, że ich intuicyjne porozumienie ma w sobie coś z magii. W muzyce Olbrzyma i Kurdupla - choć może brzmieć to banalnie - na pierwszym miejscu są emocje. Emocje te ubierają w dźwięki spontanicznie wydobywane z instrumentów - z pozoru wydaje się to bardzo proste, a przecież tak wielu innym muzykom zdarza się o tym zapominać.

Najnowsza płyta Olbrzyma i Kurdupla została nagrana z udziałem niemieckiego perkusisty Willi'ego Hanne. Pomimo, że muzyce duetu niczego - jak się do tej pory wydawało - nie brakuje, obecność gościa otworzyła w improwizatorach nowe pokłady kreatywności, uszczegółowiła artystyczną wypowiedź, wzbogaciła je o nieobecne do tej pory detale. Stonowane, skupione dźwięki pełne są wewnętrznego napięcia pochodzącego wprost ze zjednoczonych w akcie tworzenia umysłów artystów. Rozedrgane od tłumionych, ukrywanych w podświadomości emocji, które znajdują ujście w intuicyjnym akcie kreacji i porozumienia.

"In side Shout" to porcja wciągającej, hipnotyzującej muzyki. Płyta zachowuje przy tym urok "żywej" improwizacji i nie pozwala słuchaczowi na znudzenie.

Olbrzym i Kurdupel - Facebook


Procto-Hemolan

Kwintet promujący nienagraną płytę pt. "Planeta Ziemia". To jedyny na świecie kwintet dwuosobowy, który być może tym razem wystąpi jako trio. Zespół nie posiada na swym koncie żadnych sukcesów, kojarzony jest z brakiem kompetencji do występów na żywo oraz z małą wyobraźnią muzyczną. W składzie kwintetu występują: Michał Kusz - pasjonat i kolekcjoner żołędzi (gitara, saz, mandolina) oraz Michał Gos - perkusja, bezdechy oraz być może Tomek.


WSTĘP: 15 ZŁ


Opinie

Sprawdź się

Który znany polski pisarz zamieszkał niedawno w Brzeźnie?