Okrassa, Nosowska, Tusk na aukcji dla zwierząt z Sopotkowa

- Nadziei na dom dla Czestera praktycznie nie ma, od lat nikt się nim nie interesuje - mówi wolontariuszka Sopotkowa. A może?
- Nadziei na dom dla Czestera praktycznie nie ma, od lat nikt się nim nie interesuje - mówi wolontariuszka Sopotkowa. A może? fot. Jacek Stańczak

26 września o godzinie 17:00 w Klubie Atelier odbędzie się aukcja charytatywna im. psa Czestera. A na niej nie lada gratka - ponad 40 wyjątkowych przedmiotów - obrazy, rzeźby, wyroby ceramiczne, płyty, vouchery czy książki. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na psich i kocich rezydentów Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo.Czy bierzesz udział w akcjach charytatywnych dla zwierząt?

tak 43%
bardzo rzadko 20%
nie, nigdy 37%
zakończona Łącznie głosów: 145
Wolontariusze znów w akcji, bo jest to już druga edycja aukcji. Po sukcesie pierwszej, która odbyła się w lutym 2019 roku, kolejna była tylko kwestią czasu. Dzięki uprzejmości darczyńców uzbierano 21 tys. zł na sopockie zwierzaki mieszkające w Sopotkowie, jednak to z adopcji psa Bonusa, którego imieniem nazwano poprzednią edycję, wszyscy cieszyli się najbardziej.

- Bonus, 12-letni rezydent schroniska, znalazł dom, a dom okazał się spełnieniem marzeń. Opiekunowie Boniego dali mu miłość, cierpliwość i zrozumienie - opowiada wolontariuszka. - Po kilkunastu latach spędzonych w schronisku nasz senior nie mógł trafić lepiej.
W tym roku honorowy patronat objął Czester, również wieloletni mieszkaniec Sopotkowa.

- Głęboko wierzymy, że nagłośnienie historii dzięki aukcji charytatywnej zdziałało cuda i spełniło się marzenie wszystkich wolontariuszy o domu dla Bonusa - dodaje wolontariuszka. - Po tak wielkim sukcesie od razu przystąpiliśmy do organizacji kolejnej edycji aukcji, a rok później "twarzą" wydarzenia został Misiu. Plany pokrzyżowała nam pandemia koronawirusa, aukcja się nie odbyła, ale Misiu na szczęście znalazł cudowny dom. Teraz kolej na Czestera.
Czester ma około 11-12 lat, jest psem w typie jamnika, ale o większych rozmiarach. To pies o wielkiej osobowości, nie powinien mieszkać z dziećmi, pokazuje, kiedy nie chce być dotykany i czuje się niekomfortowo. Uwielbia spacery z wolontariuszami, na co dzień przyjmuje karmę dla psów z chorobami nerek. Szukamy dla niego domu na dobre i złe, takiego, który nie odda go przy pierwszym pojawiającym się problemie.

- Jego historia jest smutna, trafił do schroniska dwukrotnie, raz po nieudanej adopcji - mówi wolontariuszka. - Czester staje się coraz starszy, nadziei na dom praktycznie nie ma, od lat nikt się nim nie interesuje.

Wyjątkowe przedmioty do licytacjiAukcję, tak jak podczas pierwszej edycji, poprowadzi Katarzyna DąbrowskaSopockiego Domu Aukcyjnego. Do wylicytowania będzie 40 wyjątkowych przedmiotów, z czego większość to obrazy, rzeźby, wyroby ceramiczne. Pojawią się też vouchery, gadżety sportowe czy płyty. Na aukcji będzie można wylicytować obrazy takich artystów jak Marek Okrassa, Magdalena Jankowska, Alicja Domańska czy Sławka Ligenza-Hill. Reszta przedmiotów to np. rzeźba Bente Kluge, rysunek satyryczny Mieczysława "Mieto" Olszewskiego, ilustracja Anny Rudak czy grafiki Dominiki Karc i Kai Krzysiek. Następne przedmioty to piękna ceramika autorstwa prof. Teresy Klaman czy monotypia Bogny Klaman. Katarzyna Nosowska przekazała płytę z autografem, pojawi się też książka Donalda Tuska z podpisem autora. Będzie można wylicytować koszulki z podpisami sportowców takich drużyn jak Trefl Sopot i Lechia Gdańsk. Vouchery też są ciekawe - pobyt w spa hotelu Sheraton w Sopocie czy 4 godziny nauki języka koreańskiego w szkole językowej Param.

Podczas aukcji będzie można obejrzeć prezentację o psach i kotach ze schroniska. Wszyscy liczą na to, że może ktoś z gości zakocha się i któryś ze zwierzaków znajdzie dom.

Uzbierana kwota przeznaczona zostanie na psich i kocich seniorów.

- Zakupimy leki, specjalistyczne karmy, wyposażenie gabinetu, opłacimy badania. Tak, by ich życie stało się odrobinę bardziej znośne - opowiada wolontariuszka.
Po aukcji zagra i zaśpiewa Kacper Fułek. Aukcję organizują wolontariusze Sopotkowa pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu i stowarzyszenia Sopot Zwierzętom.

Aukcja charytatywna im. psa Czestera

Aukcja charytatywna im. psa Czestera

więcej imprez »

Opinie wybrane


wszystkie opinie (22)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Do DNA
Do DNA
wystawa
lut 13-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
John Faltin - fotograf Sopotu
John Faltin - fotograf Sopotu
wystawa
maj 10-17.10
g. 10:00 - 16:00
Sopot, Muzeum Sopotu
Design Oskara Zięty w zabytkowych wnętrzach Dworu Artusa i Domu Uphagena
Design Oskara Zięty w zabytkowych...
wystawa
maj 12-28.11
Gdańsk, Muzeum Gdańska

Rozrywka

Kulinaria

Sprawdź się

Sprawdź się

Przystań książki to plażowa inicjatywa którego miasta?

 

Najczęściej czytane